Facebook Google+ Twitter

Warszawa: w sobotę ulicami Warszawy przejadą zabytkowe autobusy

W sobotę 24 lipca na ulice Warszawy wyjedzie 17 zabytkowych autobusów. Pojazdy takie jak unikatowy Ikarus z lat 60-tych, będzie można zwiedzać od środka. Wszystko z okazji 90 urodzin warszawskiej komunikacji miejskiej.

Miejski Ikarus 260.04 – MZA Warszawa. / Fot. wikipedia.orgPrzejazd rozpocznie się o godzinie 11 przy siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Włościańskiej 52. Autobusy ruszą z bramy wjazdowej na tyłach hali Marymont i przejadą ulicami: Popiełuszki, al. Jana Pawła II, al. Solidarności do placu Bankowego, ulicą Marszałkowską, alejami: Jerozolimskimi i 3-ego Maja.

Dalej, przez Most Poniatowskiego, parada przejedzie przez most Poniatowskiego do Al. Zielenieckiej, by udać się ulicą Targową do Alei Solidarności i następnie Wybrzeżem Gdańskim dotrze do ul. Krasińskiego. Ulicą Słowackiego autobusy wrócą do siedziby MZA.

W paradzie będzie można podziwiać 17 pojazdów, m.in. jedynego w Polsce Ikarusa z lat 60-tych.
Posiadacze wejściówek będą mieli możliwość zobaczenia autobusów od środka oraz zwiedzenia terenu MZA.Autobus miejski – Solaris Urbino 18 linia 131. / Fot. www.wikipedia.org

- Warunki otrzymania wejściówki opisane są na stronie stołecznej Gazety Wyborczej - mówi Sławomir Ślubowski z działu Marketingu MZA - Wszystkich mieszkańców Warszawy zachęcamy do oglądania przejazdu parady.

Obchody święta komunikacji w Warszawie rozpoczeły się uroczystą Galą, w której wzięła udział Pani Prezydent stolicy - Hanna Gronkiewicz-Waltz. W tym roku władze miasta zamówiły 16 nowych pojazdów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wystarczy się przejechać tymi kursującymi codziennie po stolicy..większość, to zabytki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przepraszam za błędy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za czujność i już poprawiamy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa błędy: siedziba MZA mieści się przy ul. Włościańskiej 52, nie 2. Natomiast w dziale Marketingu MZA pracuje Pan Sławomir Ślubowski, nie Chlebowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.