Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wał Miedzeszyński i szkoły w czwartek nadal zamknięte

Fala kulminacyjna przeszła przez stolicę w nocy z wtorku na środę. Obecnie poziom Wisły wynosi 747 cm i powoli opada. Jednak decyzją prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w czwartek nadal zamknięte będą szkoły i Wał Miedzeszyński.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiW dzielnicach narażonych na zalanie w dalszym ciągu nieczynne są szkoły, przedszkola, żłobki. W sumie jest to 155 placówek. W czwartek okaże się, czy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. W wywiadzie dla Wiadomości24.pl Katarzyna Bieńkowska z biura prasowego Urzędu Miasta powiedziała, że wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, w związku przedłużającą się sytuacją powodziową w stolicy wystosował do kuratorium oświaty list z zapytaniem o kwestię ewentualnego odrabiania przez uczniów zajęć, które nie odbyły się z powodu zamknięcia szkół. Dotychczas Paszyński zapewniał, że uczniowie stołecznych szkół mają wystarczającą liczbę nadrobionych godzin i nie będą musieli odrabiać zajęć. Odpowiedź na pytanie, czy uczniowie będą musieli odrobić lekcje, poznamy w czwartek.

Fala kulminacyjna była niższa niż przewidywano, wynosiła niespełna 7,5 m. Jednak jest znacznie dłuższa niż wcześniej prognozowano. - W Warszawie kulminacja będzie trwała ok. 30 godzin - powiedział podczas konferencji prasowej w ratuszu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Wały przeciwpowodziowe nadal narażone są na przeciekanie.

Z powodu zagrożenia powodziowego nie odbędzie się w zaplanowana na 13 czerwca w Porcie Praskim impreza "Dzień Dziecka na wodzie". Komisariat Rzeczny Policji zapewnia, że przygotowane dla najmłodszych pogadanki na temat zagrożeń związanych z wodą odbędą się po wakacjach.

Wszelkie informacje na temat zamkniętych placówek oświatowych są dostępne pod numerem telefonu 800 70 70 47 oraz na stronie internetowej stołecznego ratusza: um.warszawa.pl

Informacje o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie ZTM: www.ztm.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.