Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31091 miejsce

Warszawa: warzywniaki i kioski do likwidacji?

Zarząd Terenów Publicznych nie przedłużył umowy z właścicielem kiosku przy ul. Kubusia Puchatka w Warszawie. Urzędnicy chcą zlikwidować jeszcze kilka innych budek w Warszawie.

Kiosk przy ul. Kubusia Puchatka / Fot. Dorota StankiewiczZarząd Terenów Publicznych podjął decyzję o likwidacji kilku budek handlowych w Warszawie. Powód? Strona estetyczna miasta.

Jak powiedziała w rozmowie z Wiadomościami24.pl p. Urszula Majewska, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Śródmieście: - Umowa nie została przedłużona na zarządzenie pani konserwator zabytków. Takie budki nie wpisują się w obszar publiczny dzielnicy Śródmieście.

Nie tylko budka przy ul. Kubusia Puchatka jest zagrożona. Kolejne miejsca to warzywniak przy pl. Zbawiciela oraz sklep z alkoholem przy ul. Senatorskiej od strony pl. Bankowego.

Nie udało mi się porozmawiać z właścicielami budki przy ul. Kubusia Puchatka, ponieważ budka była już zamknięta. Nie wiadomo, czy kiosk został zamknięty już na stałe.

Sklep z alkoholem przy ul. Senatorskiej jest otwarty. Jak dowiedziałam się od sprzedawczyni, ona sama nic nie wie na temat zamknięcia budki.

Co na to wszystko okoliczni mieszkańcy?

"Czasami kupuję tu alkohol, ponieważ mam tu najbliżej. Nie zgadzam się na likwidację sklepu, chyba że otworzą go po drugiej stronie" - komentuje pan Krzysztof.Sklep z alkoholem przy ul. Senatorskiej / Fot. Dorota Stankiewicz

"Człowiek kilometr idzie, żeby kupić np. piwo. Wszędzie tylko bary i restauracje. Według mnie estetycznie wygląda ta budka. Nic jej nie brakuje. Jeżeli tu wybudują coś zamiast tej budki to owszem. Niech najlepiej wszystko zlikwidują i będziemy wtedy zmuszeni chodzić tylko do barów" - twierdzi pani Jadwiga.

"A nie wszystkich na to stać. W lokalu muszę na piwo wydać 8-12 zł. Tu mam piwo za 3 zł" - dodaje pan Krzysztof.

Jak podaje tvnwarszawa.pl pod petycją w obronie warzywniaka przy pl. Zbawiciela podpisało się około 1000 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.