Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Więcej stref płatnego parkowania, ale i podwyżka cen

O tereny Muranowa, Mirowa i Nowolipek oraz o część Ochoty i Pragi-Północ ma zostać rozszerzona strefa płatnego parkowania w Warszawie. Zmiany dotkną również obowiązujący taryfikator - ratusz zapowiada dziesięciokrotnie wyższy abonament.

 / Fot. Andrzej PieczyrakRadni postanowili ukrócić praktyki warszawskich kierowców, którzy traktowali bliskie Centrum dzielnice jak darmowy parking. Mieszkańcy dojeżdżali do Mirowa na Woli, śródmiejskiego Muranowa i Nowolipek, po czym zostawiali swoje pojazdy, przesiadając się do komunikacji miejskiej. Od 1 października 2011 roku każdy, kto zechce zaparkować swoje auto na jednej z powyższych dzielnic, będzie musiał zapłacić.

Projekt uchwały, która została sporządzona przez warszawski ratusz, zakłada ustanowienie granic stref płatnego parkowania na powyższych dzielnicach, ale także na Ochocie (zbieg ulic Grzymały-Sokołowskiego, Kopińskiej i Wawelskiej) oraz na Pradze Północ (granica od al. Solidarności i Targowej do ul. Zamoyskiego). ZDM wyliczył, że całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 6 mln złotych. Pieniądze pójdą na zakup 290 parkometrów, ich montaż oraz stworzenie oznakowania.

Zmian ciąg dalszy


Jak podaje TVN24, przy okazji rozszerzenia strefy płatnego parkowania urzędnicy chcą wprowadzić dodatkowe zmiany w taryfikatorze. Radni zaproponowali zwiększenie stawki abonamentowej dla mieszkańcow SPPN do 25 zł miesięcznie (obecny koszt abonamentu to 30 zł rocznie). Według wyliczeń ratusza zabieg ten pozwoli na zgromadzenie w kasie miasta dodatkowych 6,5 mln złotych.

Ostatnia zmiana zaproponowana przez warszawski ratusz dotyczy obywateli, którzy są mieszkańcami budynków sąsiadujących ze strefą. Urzędnicy chcą, aby mogli oni wykupować abonament na parkowanie w pobliskich strefach (obecnie nie jest to możliwe).

Ostateczna decyzja ws. wprowadzenia zmian podjęta zostanie w najbliższy czwartek 16 czerwca. Głosowanie nad projektem jest jednak tylko formalnością - posiadająca większość w radzie Platforma Obywatelska chce zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.