Facebook Google+ Twitter

Warszawa. "Wielkie modły" o przeniesienie krzyża

Na godzinę 23 przeciwnicy pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim planują wielkie modły. Organizują się na Facebooku. Przewodniczyć im będzie Dominik Taras.

Mężczyzna przy krzyżu pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. / Fot. PAP/Tomasz GzellNa organizację pokojowej manifestacji, która w poniedziałek wieczorem ma odbyć się przed Pałacem Prezydenckim zgodę wydał Urząd Miasta. Chęć uczestnictwa zadeklarowało już ponad 3,5 tysiąca osób. Przeciwni są obrońcy krzyża, którzy twierdzą, że manifestacja może się przerodzić w atak.

W internecie możemy zobaczyć zdjęcia pana Tarasa z karabinem w ręku. Sam odżegnuje się od nich tłumacząc, że jest to jedynie przejaw jego działalności artystycznej sprzed dwóch lat. Informuje, że nie będzie przynosił pod pałac żadnej broni.

Na portalu TVN24.pl można znaleźć program manifestacji:
"24.00 - Księżyc wchodzi w fazę nowiu, napełniając nas energią". "24.05 - Każdy uprawia swój rytuał religijny do dowolnej postaci duchowej lub materialnej jednocześnie wzywając swoje prawa do tego" - czytamy. Jak widać, będzie ona miała także charakter prześmiewczy. Organizator zachęca do przebrania się w kostiumy i apeluje o przyniesienie gadżetów. Manifestacja ma trwać do godz. 1 w nocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.