Facebook Google+ Twitter

Warszawa. "Wojenne rozstania" - wystawa czynna do 12 stycznia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-05 16:50

Wystawę „Wojenne rozstania” w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie można oglądać jeszcze tylko przez tydzień, do 12 stycznia. Do tej pory odwiedziło ją przeszło pięć tysięcy osób!

 / Fot. Materiały promocyjneEkspozycja pokazuje wojenne losy siedmiu zwyczajnych rodzin i ma na celu przybliżenie współczesnemu widzowi dramatycznych przeżyć cywilnych ofiar II wojny światowej. Każda z opowieści, oddająca indywidualny wymiar historii, jednocześnie pokazuje różne aspekty wojennych losów Polaków.

Pomysł tej wystawy zrodził się w trakcie trwania projektu „Rodziny rozdzielone przez historię” ( rodziny.muzhp.pl), w ramach którego zostały zebrane relacje i dokumenty wykorzystywane do stworzenia scenariusza i koncepcji wystawy.

Jednak koniec wystawy nie oznacza zamknięcia projektu. Nadal prosimy rodziny z kraju i z zagranicy, które spotkał taki sam los, o przysyłanie swoich wspomnień, relacji, refleksji. Posłuży nam to do kolejnych wystaw i przedsięwzięć wydawniczych. Prosimy również o przysyłanie fotografii, pamiętników, zapisków czy też pamiątek. Jeśli nie chcecie się Państwo z nimi rozstawać – chętnie je sfotografujemy czy zeskakujemy i odeślemy ich właścicielom.

Informacje dodatkowe - rodziny.muzhp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.