Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19272 miejsce

Warszawa. Wolontariusze stworzą raport o barierach na Ochocie

Wolontariusze: niepełnosprawni oraz rodzice z wózkami, stworzą raport o barierach architektonicznych występujących na Ochocie. Do końca sierpnia będą przemierzać Starą Ochotę, Szczęśliwice i Rakowiec w poszukiwaniu niedogodności.

Wózek dziecięcy. / Fot. wikipedia.orgPo sprawdzeniu warunków w komunikacji miejskiej przyszedł czas na przedstawienie z jakimi barierami architektonicznymi muszą borykać się osoby niepełnosprawne oraz rodzice z wózkami mieszkający na Ochocie. Za obiema inicjatywami stoi fundacja MaMa.

Wolontariusze fundacji - osoby, których ten problem dotyczy - będą patrolować przestrzeń publiczną Starej Ochoty, Szcześliwic i Rakowca w poszukiwaniu wysokich krawężników, nieprzystosowanych toalet, czy wysokich schodów i braku wind w potrzebnych miejscach. Szczególnej obserwacji poddane zostaną miejsca, które mają być niedługo remontowane.

Projekt potrwa od 20 lipca do 30 sierpnia 2010 roku. Po jego zakończeniu administratorzy sprawdzonych okolic otrzymają tak zwane karty audytu, w których opisane zostaną niedogodności oraz propozycje ich poprawienia. Ogólny raport ma być gotowy we wrześniu. Władze Ochoty oraz fundacja MaMa przedstawią go na konferencji prasowej.

W wypowiedzi dla TVN Warszawa Maja Gottesman, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Ochota, stwierdza, że zlikwidowane mogą zostać niedogodności z terenów, na których planowany jest remont. Reszta będzie musiała poczekać aż znajdą się na to fundusze w budżecie.

Nadzieją napawa fakt, że w dzielnicy Śródmieście, podobny projekt zakończył się sukcesem - poprawiono większość z wykazanych około 500 pozycji.

Wpływ na likwidację barier architektonicznych na Ochocie może mieć każdy. TVN Warszawa przyjmuje na swój adres mailowy (warszawa@tvn.pl) zgłoszenia, które przekazuje fundacji MaMa oraz władzom dzielnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.