Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Wręczono 140 medali europejskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 13:00

W Warszawie wręczono 140 medali europejskich dla przedsiębiorstw, które wspierają polskie produkty i usługi na rynkach unijnych. Nagrody przyznaje prestiżowy klub przedsiębiorców Business Centre Club. BCC wręczył również honorowe medale europejskie, które otrzymali Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller.

Jak powiedział szef BCC Marek Goliszewski, klub nagrodził przedsiębiorstwa, których wyroby i usługi spełniają standardy europejskie, i z których możemy być dumni w Europie. Marek Goliszewski dodał, że medalem europejskim wyróżniono również polityków, którzy propagowali idee wspólnotowe i działali na rzecz wejścia Polski do Unii.

Zdaniem Goliszewskiego, Aleksander Kwaśniewski promował idee wspólnej Europy, zaś Leszek Miller prowadził trudne negocjacje akcesyjne i wynegocjował dobre warunki dla Polski. Goliszewski podkreśla, że warto przypomnieć rolę obu polityków w wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział IAR, że z satysfakcją przyjmuje to wyróżnienie. Jak dodał, 10 lat jego prezydentury było poświęcone przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Jego zdaniem, akcesja w 2004 roku była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Natomiast były premier Leszek Miller powiedział, że cieszy się, że w końcu ktoś docenił sukces akcesyjny jego osobiście oraz całego rządu.

Medal europejski dla przedsiębiorstw jest jednocześnie rekomendacją wystawioną wyróżnionym usługom przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Wśród nagrodzonych są zarówno najwięksi polscy producenci, jak również banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczny i telekomunikacyjne, a także mniejsze przedsiębiorstwa oraz media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.