Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wyborco! Sprawdź, gdzie będziesz głosował

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-18 08:42

Dzwoniąc na numer 800-70-70-47 dowiesz się, gdzie mieszczą się siedziby obwodowych komisji wyborczych i jakie udogodnienia transportowe czekają w Warszawie na osoby niepełnosprawne i starsze.

Cenne informacje dla osób niepełnosprawnych i starszych / Fot. Polskapresse/ ManasterskiInfolinia dla wyborców głosujących w Warszawie: 800-707-047 jest czynna w piątek i sobotę w godz. 8 do 22. Natomiast w niedzielę w godz. 6 do 20. Dzwoniąc pod ten numer dowiesz się, gdzie mieszczą się siedziby obwodowych komisji wyborczych i jakie udogodnienia transportowe czekają na osoby niepełnosprawne i starsze.

Osoby, które wymagają transportu specjalistycznego, mogą w niedzielę skorzystać z bezpłatnego specjalistycznego przejazdu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego. Zamówienia przyjmowane są codziennie w godz. 8-16 pod nr telefonu 22 870-08-08. Po 16 trzeba nagrać wiadomość z numerem kontaktowym - konsultant oddzwoni następnego dnia.

Wyborcy mający problem z poruszaniem się powinni zgłaszać się do straży miejskiej pod specjalnie uruchomionym nr. tel. (22) 598 69 91. Do dyspozycji osób starszych będą dwa radiowozy. Czas dojazdu będzie uzależniony od liczby oczekujących osób.

W Warszawie jest utworzonych 848 obwodów do głosowania, a 228 jest w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na stronie bip.warszawa.pl znajdują się szczegółowe informacje związane m.in. z miejscami do głosowania.

Z uwagi na duże zainteresowanie zaświadczeniami - delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą funkcjonować w wydłużonych godzinach, czyli od 8 do 18.

Źródło: um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jutro mam napięty plan dnia. Rano idę głosować. Następnie wejście na górę Leskowiec koło Wadowic szlakiem JP II. Karol Wojtyła ten szczyt zdobywał wiele razy. Na szczycie jest kapliczka JP II, a o 12.00 odbędzie się tam msza. Zejście ze szczytu, a na koniec dnia wieczorny koncert na wadowickim rynku - Perfecktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyteczna informacja /5/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.