Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wyłącz System vol. 3 - wkrótce obchody rocznicy wyborów czerwcowych

Dom Spotkań z Historią po raz trzeci organizuje warszawskie obchody Święta Wolności. W ramach Święta 4 czerwca odbędzie się kilkanaście wydarzeń artystycznych na skwerze Wizytek (u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia) oraz w Domu Spotkań z Historią. Głównym punktem programu będzie Fiesta w Hotelu Europejskim.

Już od ponad trzech lat Dom Spotkań z Historią organizuje warszawskie obchody rocznicylogo Wyłącz System vol. 3 / Fot. materiały prasowe organizatora wyborów 4 czerwca 1989 roku. Pomysł, aby wspólnie świętować tryumf demokracji i wolności, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem warszawiaków. Rok temu na ulice stolicy w rytmach samby wyjechał czołg, który malowano farbami i sprejami. Tegoroczna impreza zapowiada się równie dobrze.

Na skwerze Wizytek jedną z atrakcji będzie Podwórko PRL-u, czyli podróż w czasie do nieistniejących już dziecięcych podwórek. Będzie można wziąć udział w zapomnianych już grach i zabawach, jak kapsle, skakanie w gumę czy rzut kością do paszczy. Przez cały dzień na Podwórku PRL-u będzie można zapisywać na kartkach swoje marzenia. Zostaną one przypięte do balonów wypełnionych helem i pod koniec dnia wypuszczone w niebo.

Zobacz też: Wyłącz System! Zdjęcia z pierwszej edycji

4 czerwca w ramach akcji wyborczej: pytanie na głosowanie! na skwerze zostaną ustawione urny do głosowania. Pytania, które rozstrzygnie głosowanie nadsyłali sami uczestnicy zabawy. Będzie to okazja do zagłosowania w sprawach ważnych, ale na co dzień umykających uwadze.

Przez cały dzień na Krakowskim Przedmieściu funkcjonować będzie rocznicowe kino pod chmurką. Obejrzeć będzie można m. in. "Ucieczkę z kina Wolność", "Rozmowy kontrolowane" i "Wszystko, co kocham". Zaprezentowana zostanie także wystawa plenerowa poświęcona Wiośnie Ludów 89.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.