Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wypożycz książki "na zeszyt"!

Na Pradze rusza biblioteka, w której będzie można wypożyczyć książki "na zeszyt". Nowy projekt Fundacji "Zmiana" ma dać możliwość czytania najuboższym.

 / Fot. Materiały prasowe5 października rusza "Biblioteka Sąsiedzka" przy ul. Okrzei 28/14. Otwarcie o godz. 17.30.

Idea tworzenia takich miejsc miała swoje początki już podczas II wojny światowej. "Biblioteki sąsiedzkie" były powoływane do życia z myślą o mieszkańcach miasta. Były to miejsca spotkań, gdzie można było złapać oddech i oderwać się od szarej rzeczywistości. "Biblioteki Sąsiedzkie" znajdują się w środowiskach małych społeczności - m.in. na podwórkach starych kamienic. Wszędzie tam, gdzie dostęp do książek jest utrudniony.

 / Fot. Materiały prasoweCel jaki będzie przyświecał bibliotece, to dotarcie do najuboższych i mniej wykształconych prażan. - Trudno wskazać jedną osobę. To się urodziło w kilku głowach w czasie rozmów, na pewno spiritus movens jest Maria Dąbrowska-Majewska - mówi dla W24 Anna Grzegorzewska z Fundacji Lokalna Akcja Specjalna. - Pierwsza biblioteka właśnie się otwiera. Mamy bardzo dużo pomocników, wolontariuszy, a przede wszystkim darczyńców (książek, ale też mebli, materiałów do remontu lokalu, sprzętu, itp). Oraz bardzo dużo pozytywnej energii, słów wsparcia z różnych stron" - dodaje.

W planach jest także otwarcie bibliotek na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. Prowadzone są również rozmowy z pasjonatką, właścicielką prywatnej biblioteki z beskidzkiej wsi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.