Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wyremontują nawierzchnię na Starówce

Jeszcze tego lata ma zacząć się długo oczekiwany remont nawierzchni Starego Miasta. Znikną fragmenty betonowe, a chodniki zostaną wyłożone płytami.

 / Fot. MM, domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:VarsaviaPiazzaMercatoCitt%C3%A0VecchiaLatoBarss1.jpg&filetimestamp=20070304155956 O tym remoncie w Warszawie mówi się od czterech lat. "Dużo czasu zajmowało porozumienie ze wspólnotami i gestorami, z większością już się udało"- mówi w rozmowie z TVN Warszawa Urszula Majewska, rzecznik dzielnicy Śródmieście. Dodaje, że chodzi także o skoordynowanie remontu z wymianą sieci podziemnych. Prace mają zostać tak zaplanowane, aby nie zablokować Starego Miasta.

"Chodniki wykonane zostaną z płyt porfirowych (materiał zbliżony właściwościami do granitu, jest kolorowy, od piaskowego, aż do czerwieni). Z całego obszaru opracowania zniknie beton"- tłumaczy Majewska. Nawierzchnia częściowo ma zostać dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na trzech ulicach Dziekanii, Kanonii i Jezuickiej, mają zostać zainstalowane latarnie gazowe.

Jako pierwsze zostaną wyremontowane ulice Krzywe Koło i Nowomiejska. Przetarg na ich modernizację ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu. Prace miałyby zacząć się jeszcze w wakacje. Na wymianę nawierzchni przeznaczono 15 mln złotych. W przyszłych latach robotnicy wejdą też na plac Zamkowy i Rynek Starego Miasta. Prace mają zakończyć się w 2015 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kaz Warsz
 • Kaz Warsz
 • 04.08.2012 18:12

Uważam, że wymiana starych nawierzchni na nową to rzecz niedozwolona i kompletnie niedopuszczalna! Po pierwsze aktualnie jest to stara kostka, stare materiały, które kładli po wojnie Polacy podczas zrywu odbudowy starówki. Nota bene nigdzie w Europie nie wymienia się starej, a zwłaszcza zabytkowej nawierzchni!!! Tylką ją ewentualnie uzupełnia i remontuje. Szkoda pieniędzy na wymianę na nową nawierzchnię! Po drugie priorytetem powinna być w Warszawie renowacja zabytkowych kamienic zarówno Starówki, Nowego Miasta, jaki i dzielnicy żydowskiej (Chmielna, Żelazna, Łucka, Próżna) jak i zabytkowej Pragi, która niszczeje od kilkudziesięciu lat! Czy Pani Gronkiewicz -Waltz jest Prezydentem tylko lewobrzeżnej Warszawy?? To już szybciej przeprowadzono renowację zabytków (np.Dubrownika) po wojnie na Bałkanach! A od II wojny Światowej i od Powstania Warszawskiego minęło tyle lat a zabytki wciąż niszczeją. Kamienice są o wiele ważniejsze niż na pokaz granity, nowe nawierzchnie i słupki w Warszawie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
 • syn tego narodu
 • 15.07.2012 09:13

warszawiak Wczoraj 14:42
kibol Wczoraj 15:32
Jakub Wczoraj 15:47

jeden plac wiosny nie czyni.
do wyremontowania pozostaną jeszcze 765 place i 5432 ulice.

no i wtedy można będzie powiedzieć, że W-wa to miasto

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
 • syn tego narodu
 • 15.07.2012 09:06

"Warszawa. Wyremontują nawierzchnię na Starówce"

dla nas Wielkopolan to bardzo dobra wiadomość.
niech dopiszą KTO? I ZA CZYJE?
bo jak znamy warszawkę to zazwyczaj typowe lenie
które lubią i zjeść i napić się cudze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
 • Jakub
 • 14.07.2012 15:47

Warszawa za HGW zmieniła się nie do poznania . Ciągle coś remontuje , buduje a stolica coraz piękniejsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibol
 • kibol
 • 14.07.2012 15:32

ani olimpiady ani euro a nawierzchnia sie spokojnie remontuje.jak ona to robi nasza Pani Prezydent

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawiak
 • warszawiak
 • 14.07.2012 14:42

Czego nie zrobiono za Kaczynskiego dopiero za wladzy Tuska doprowadza sie do porzadku.Pani Prezydent Warszawy dba HGW pzprzypilnuje aby wszystko bylo o key

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.