Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Wyrok dla biorącego współudział w zabójstwie dilerów Ery

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 18:16

Warszawski Sąd Okręgowy uznał za winnego Pawła R., oskarżonego o współudział w głośnym zabójstwie dilerów Ery GSM. Skazał go na 15 lat więzienia i 10 lat pozbawienia praw publicznych.

Obrona wnosiła o uniewinnienie, dlatego mecenas Jacek Brydak - obrońca skazanego - zapowiada apelację od wyroku. Adwokat wyraził też zdziwienie, że jego klient dostał wyrok bardziej surowy niż inny oskarżony, który bezpośrednio brał udział w morderstwie.

Prokuratura chciała dla skazanego 25 lat więzienia. Między innymi właśnie dlatego prokurator Tomasz Szredzki również nie wyklucza apelacji od dzisiejszego wyroku. Najpierw jednak wystąpi do sądu o pisemne uzasadnienie wyroku.

Do morderstwa doszło dwanaście lat temu. Zabójcy zwabili dwóch dilerów ERY do lasu w podwarszawskim Komorowie. Przekonywali ich, że chcą kupić większą liczbę telefonów. Na miejscu dilerzy zostali zastrzeleni, a skradzione telefony zostały później sprzedane.

Policja i prokuratura ustaliły, że morderstwo i rabunek zaplanowała Małgorzata R. - siostra oskarżonego w sprawie Pawła R. Została skazana na dożywocie. Wyroki kar więzienia usłyszeli też dwaj inni oprawcy.

Paweł R. w chwili zabójstwa miał 16 lat. Nie został jednak osądzony, bo uciekł do Meksyku, a później do Stanów Zjednoczonych, gdzie po dziewięciu latach poszukiwań został aresztowany.

W ubiegłym roku warszawski sąd skazał go na 25 lat więzienia, jednak sąd apelacyjny uchylił ten wyrok. Sędziowie uznali, że oskarżony został pozbawiony prawa do obrony, a sprawa nie została właściwie rozpoznana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.