Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wystawa fotografii Benedykta Dorysa

Zdjęcia przedwojennych polskich celebrytów autorstwa Benedykta Dorysa można zobaczyć od wtorku, 10 sierpnia, w Świątyni Egipskiej w warszawskich Łazienkach.

plakat / Fot. materiały organizatoraBenedykt Dorys był uznanym polskim fotografem mody i portrecistą XX wieku oraz współzałożycielem Związku Polskich Artystów Fotografików. Znany był m.in. z abstrakcyjnych eksperymentów i doskonałej gry światła i cienia, która nadawała jego zdjęciom artyzmu. Zmarł w 1990 roku w Warszawie, w wieku 89 lat. Prace Dorysa znajdują się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Otwarcie wystawy

Wernisaż wystawy "Dorys, między pokoleniami" odbędzie się dziś, 10 sierpnia 2010 roku, o godz. 17. Organizatorzy zapewniają, że jeśli wystawa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem to potrwa dłużej niż do końca miesiąca. Zaplanowano również konkurs na ulubione zdjęcie Dorysa, zwycięzca zostanie wyłoniony pod koniec trwania wystawy.

"Wystawa w Łazienkach to fragment większego projektu przygotowanego przez Bibliotekę narodową. W jej zbiorach znajduje się 8 tys. fotografii artysty. Z tego na wystawę wybraliśmy 50" - mówi Joanna Grey, współorganizator wystawy dla portalu gazeta.pl

Świątynia Egipska jest otwarta dla zwiedzających codziennie, w godzinach 9.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na stronie Muzeum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witaj czy masz jakies zdjecia z tej wystawy?
Czekam na publikcje
Bardzo CIekawy artykul
Pozdrawiam Bogdan Wegrzynek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.