Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wystawa neonów z czasów PRL

Kolorowe neony będzie mógł teraz oglądać każdy u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Traugutta, niedaleko bramy Uniwersytetu Warszawskiego. Inauguracja w środę o 14.

 / Fot. Lestat/GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2Wystawa nosi nazwę "Światła miasta. Warszawski neon 1956-1963" i została przygotowana przez Archiwum Urzędu m.st. Warszawy. Wspomniane neony leżały w bunkrze Stefana Starzyńskiego. Obecnie zostały odnalezione i odgrzybione.

Zastosowanie neonów na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku miało na celu uatrakcyjnienie witryn sklepowych oraz rozświetlenie stolicy. Używanie kolorowych świateł dodawało Warszawie klimatu.

Część pamiątek z tamtych czasów można jeszcze zobaczyć na terenie Warszawy (np. "Teatr Dramatyczny" przy wejściu do Pałacu Kultury i Nauki), jednak większość z nich uległa zniszczeniu.

Zbiór neonów jest dość duży i kolorowy. Między innymi będzie można zobaczyć napis ZOO z ul. Ratuszowej, jak również napis funkcjonujący na kioskach "Ruchu" Wystawa neonów potrwa do 21 września podaje TVN Warszawa

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.