Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Wzmożone kontrole na Okęciu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-26 16:59

Na warszawskim lotnisku Okęcie nie są na razie stosowane bardziej niż dotychczas zaostrzone procedury bezpieczeństwa.

Wcześniej media podawały, że od rana na europejskich lotniskach prowadzone są wzmożone kontrole osobiste, po tym jak udaremniono zamach terrorystyczny na pokładzie samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit.

Rzecznik warszawskiego lotniska Kamil Wnuk powiedział IAR, że port w stolicy nie otrzymał żadnych specjalnych wytycznych po tym co wydarzyło się w Airbusie A330. Zaznaczył, że wytyczne takie musi wydać Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pasażerowie są więc odprawiani zgodnie z dotychczasowymi procedurami. Rzecznik dodał, że na warszawskim lotnisku zawsze rygorystycznie przestrzegana jest kontrola pasażerów.

Wczoraj jeden z pasażerów samolotu amerykańskich linii Northwest próbował dokonać zamachu terrorystycznego. Mężczyzna bez powodzenia usiłował odpalić niewielki ładunek wybuchowy. Kilka osób zostało rannych, jedna jest w stanie ciężkim. Napastnik - 23-letni Nigeryjczyk, został obezwładniony przez innych pasażerów i załogę. Samolot bezpiecznie wylądował w Detroit w Stanach Zjednoczonych.

Po tym incydencie poza Amsterdamem wzmożone środki ostrożności wprowadzono lotniskach w Rzymie, Paryżu i Brukseli. Stosowne rozporządzenie w tej sprawie wydał też brytyjski operator lotnisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.