Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wzrosną ceny za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej

Okazuje się, że podwyżka cen paliw nie jest ostatnią, jaka dotknęła kierowców i pasażerów. Ratusz wystąpił z pismem do ministra infrastruktury o możliwość podniesienia cennika w strefie płatnego parkowania – informuje "Życie Warszawy".

 / Fot. Alina Zienowicz/GNU Licencja Wolnej DokumentacjiStawki nie są jeszcze ustalone. Obecnie wynoszą 3 zł za pierwszą godzinę postoju, za drugą 3,60 zł, a trzecią - 4,20 zł, później każda kolejna godzina jest po 3 zł. Dodatkowo Ratusz chce, by opłata za brak paragonu z parkometru była wyższa niż 50 zł.

Najdroższy byłby postój w Śródmieściu. Najniższe ceny obowiązywałyby na Mokotowie albo – po rozszerzeniu strefy – na Muranowie bądź przy pl. Wilsona.

Władze Warszawy są zablokowane ustawą o drogach publicznych, która limituje wysokość opłat za postój w płatnej strefie. Jednak z ustaleń "Życia Warszawy" wynika, że wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz ubiega się o zmianę tych zasad, by samorząd mógł elastycznie kształtować politykę parkingową.

Powolne tempo procedur sprawia, że podwyżki parkingowe wejdą w życie najwcześniej w 2012 r. Jednakże bilety zdrożeją wcześniej. Z projektów miasta wynika, że warszawiacy za bilet jednorazowy nie zapłacą już 2,80 zł ale 5,60 zł. Projekt uchwały przewiduje m.in., że bilet 90-dniowy na okaziciela w 2014 r. miałby kosztować 760 zł (dziś 360 zł).

"Dajcie nam jeszcze nad tym popracować. To jest jeden z wariantów. ZTM analizuje wciąż możliwość obniżenia kosztów". - komentuje wiceprezydent Jacek Wojciechowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To panowie kontrolerzy biletów teraz chyba już będą musieli obowiązkowo mieć broń palną albo poruszać się (jak to ma miejsce w nocy) wspólnie z 2 metrowymi ochroniarzami z tarczami i wielkimi pałkami...
Może w końcu mieszkańcy zdadzą sobie sprawę, że głosowanie na Platformę Obywatelską nie daje im żadnych ekonomicznych zysków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 15.04.2011 16:26

głosując na PO głosujecie na swoją zgubę,oni mają wszystko darmo,kogo będzie stać na bilet za 5.60?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.