Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Wzrosną ceny za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej

Okazuje się, że podwyżka cen paliw nie jest ostatnią, jaka dotknęła kierowców i pasażerów. Ratusz wystąpił z pismem do ministra infrastruktury o możliwość podniesienia cennika w strefie płatnego parkowania – informuje "Życie Warszawy".

 / Fot. Alina Zienowicz/GNU Licencja Wolnej DokumentacjiStawki nie są jeszcze ustalone. Obecnie wynoszą 3 zł za pierwszą godzinę postoju, za drugą 3,60 zł, a trzecią - 4,20 zł, później każda kolejna godzina jest po 3 zł. Dodatkowo Ratusz chce, by opłata za brak paragonu z parkometru była wyższa niż 50 zł.

Najdroższy byłby postój w Śródmieściu. Najniższe ceny obowiązywałyby na Mokotowie albo – po rozszerzeniu strefy – na Muranowie bądź przy pl. Wilsona.

Władze Warszawy są zablokowane ustawą o drogach publicznych, która limituje wysokość opłat za postój w płatnej strefie. Jednak z ustaleń "Życia Warszawy" wynika, że wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz ubiega się o zmianę tych zasad, by samorząd mógł elastycznie kształtować politykę parkingową.

Powolne tempo procedur sprawia, że podwyżki parkingowe wejdą w życie najwcześniej w 2012 r. Jednakże bilety zdrożeją wcześniej. Z projektów miasta wynika, że warszawiacy za bilet jednorazowy nie zapłacą już 2,80 zł ale 5,60 zł. Projekt uchwały przewiduje m.in., że bilet 90-dniowy na okaziciela w 2014 r. miałby kosztować 760 zł (dziś 360 zł).

"Dajcie nam jeszcze nad tym popracować. To jest jeden z wariantów. ZTM analizuje wciąż możliwość obniżenia kosztów". - komentuje wiceprezydent Jacek Wojciechowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To panowie kontrolerzy biletów teraz chyba już będą musieli obowiązkowo mieć broń palną albo poruszać się (jak to ma miejsce w nocy) wspólnie z 2 metrowymi ochroniarzami z tarczami i wielkimi pałkami...
Może w końcu mieszkańcy zdadzą sobie sprawę, że głosowanie na Platformę Obywatelską nie daje im żadnych ekonomicznych zysków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 15.04.2011 16:26

głosując na PO głosujecie na swoją zgubę,oni mają wszystko darmo,kogo będzie stać na bilet za 5.60?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.