Facebook Google+ Twitter

Warszawa z obwodnicą i wylotówkami w roku 2030?

Koncepcja "Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030" zakłada zbudowanie wylotówek i obwodnic miasta. Szybką koleją mielibyśmy pojechać do Gdańska, przez Bydgoszcz, a przez Zieloną Górę - do Niemiec.

 / Fot. zdjęcie ilustracyjne  Dennis Turner  Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Manchester_ring_roUrzędnicy z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przekonują, że to najważniejszy dokument strategiczny dotyczący zagospodarowania przestrzennego.

Wg. planu wszystkie drogi wylotowe ze stolicy mają wyglądać wzorowo, jak krajowa ósemka, biegnąca przez Bemowo - czytamy w Życiu Warszawy.

Drogowcy zapewniają, że są w stanie wybudować autostrady z Warszawy do Płocka, Lublina, Radomia oraz obwodnicę miasta. Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego GDDKiA, powiedziała że objazd miasta będzie drogą autostradową, podobnie jak drogi z niej wychodzące.

Łukasz Oleszczuk, ze stowarzyszenia SISKO, monitorującego rozwój drogowy miasta, jest krytyczny wobec ambitnych założeń projektu. Uważa, że mamy problemy z podstawową infrastrukturą, więc nie ma co planować rozbudowy dróg szybkiego ruchu i kolei szybkich prędkości – będzie to tworzyło dodatkowe koszta inwestycyjne i eksploatacyjne.

Rząd ostatecznie ma przyjąć projekt w kwietniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jan
  • jan
  • 01.03.2011 13:37

Podobno niedlugo ma w ziemie przypieprzyc jakis wiekszy meteoryt , a wiec drogi Tusku smialo przeciez mozesz obiecac znacznie wiecej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.