Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Z puszką piwa do restauracji na Trakcie Królewskim?

Warszawscy restauratorzy chcieliby, żeby Trakt Królewski tętnił życiem przez cały rok. W zrealizowaniu tego pomóc miałoby pozwolenie na wnoszenie do lokalu własnego alkoholu. Pomysły z entuzjazmem przyjmują zwłaszcza lokale bez licencji na alkohol.

 / Fot. Halibutt/CC BY-SA 3.0Jak informuje Życie Warszawy, właściciele warszawskich restauracji zastanawiają się także czy nie umożliwić wnoszenie gościom do lokali własnego alkoholu. Chwalą ten pomysł zwłaszcza restauratorzy, którzy nie posiadają koncesji na alkohol. Mogłoby to zwiększyć liczbę gości w knajpkach.

Co kilka lat pojawiają się nowe koncepcje, aby na najbardziej reprezentacyjnym deptaku w stolicy nie zamarł ruch turystyczny. Jednak wiele tych projektów nie jest w ogóle realizowanych.

Jak mówi Witold Fizyta w wywiadzie dla Życia Warszawy, stowarzyszenie Nowy Świat już od wielu lat próbuje wyegzekwować od władz miasta i stołecznego konserwatora zabytków zgodę na ustawienie wzdłuż Traktu Królewskiego ogrzewanych, szklanych altan. Znajdowałyby się one przed knajpami i pełniły w zimie rolę ogródków. Witold Fizyta dodaje, że takie altanki funkcjonują w innych miastach Europy, np. w Paryżu czy w Wiedniu i nikomu nie przeszkadza, że powstają przy zabytkowych budynkach.

Życie Warszawy informuje, że kawiarnia Cava znajdująca się na rogu ul. Foksal i Nowego Świata, złożyła przed wakacjami wniosek do konserwatora zabytków, właśnie o ocenę projektu budowy zimowego ogródka. Jednak stołeczny konserwator, Ewa Nekada-Trepka odrzuciła wniosek i nie wyraziła zgody na budowę werandy ze względu na ochronę zabytkowej ulicy.

Inni restauratorzy, jak np. cukiernik Andrzej Blikle czy Krzysztof Gmurowski - właściciel restauracji "Casa to tu" - także musieli wycofać się z pomysłu. Ich wnioski również zostały negatywnie rozpatrzone przez konserwatora.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Źródło: zyciewarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wkurzony
  • wkurzony
  • 15.07.2011 00:08

pani konserwator Ewa N.-T. nie ma pojęcia o ochronie zabytków. Tak chroniła zabytkową parowozownię na Wileńskiej, że ją w końcu rozebrano. Wyraziła zgodę na wycięcie 70-letnich drzew w Parku Skaryszewskim. A nie chce wyrazić zgody na ogródki przed lokalami na N. Świecie. Nawet po uzgodnieniach z konserwatorami i pod ich nadzorem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.