Facebook Google+ Twitter

Warszawa z zamkniętą ul. Marszałkowską podczas Euro 2012

Jedna z głównych ulic w Warszawie będzie zamknięta podczas Euro 2012. Jak informują władze spółki Metro Warszawskie, arteria zostanie wyłączona z ruchu na niewiele ponad cztery tygodnie.

 / Fot. Janusz Jurzyk, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Marsza%C5%82kowska.JPG&filetimestamp=20050828190836Na zamknięcie ulicy, jak podaje TVN Warszawa, złożyło się kilka czynników. Jednym z nich jest budowa stacji drugiej linii metra. "W tym samym czasie będzie też organizowany turniej Euro 2012, więc ustaliliśmy, że zamkniemy ulicę przy okazji - wyjaśnia Francesco Scaglione, kierownik kontraktu ze spółki AGP budującej centralny odcinek II linii metra.

Również ze względu na budowę metra zdecydowano o zmniejszeniu strefy kibica, która będzie się znajdowała na Placu Defilad. W zamian, rozszerzona zostanie ona na ul. Marszałkowską, która będzie zamknięta od końca maja, do początku lipca 2012 roku. Na 120 tys. metrów kwadratowych, poczynania piłkarzy na specjalnych telebimach, będzie mogło oglądać ponad 100 tys. kibiców.

Podczas zamknięcia, ulica będzie nieprzejezdna na odcinku od Królewskiej do Alej Jerozolimskich. Nie będą kursowały tramwaje.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To chyba jakaś pomyłka, Panie Mariuszu? Przecież nowa linia nie powinna sprawiać utrudnień na poziomie, bo jest inny system prac - tarcza.
A swoją drogą, czym się będzie chwalić HGW jak już zabuduje Plac Defilad i zasłoni PKiN - który jest odbierany przez obcych (i o zgrozo przez tuziemców) zdecydowanie lepiej niż to co aktualnie powstaje. A Warszawa pod rządami architektów to dopieroż "architektoniczna maestria". Jakież wspaniałe plany i zrównoważony rozwój, koncepcje? Wszystko dla dobra żyjących tu ludzi ... ?
Wyraźnie jest widoczne gołym okiem przyszłe rozwiązanie. Ze strony praskiej widoczny jest górny poziom zabudowy okolic centrum. To poziom poniżej platformy widokowej PKiN. Póki ona będzie, to Pałac będzie stanowił obcą dominantę. Przypominał też będzie niepotrzebnie "wstydliwe czasy" i historię, że można też inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na euro powinno się zamknąć całą Warszawę dla ruchu kołowego. To była by promocja dla miasta cały świat na pewno o tym by pisał jeszcze nigdzie na świecie takich głupot nikt nie widział.

Komentarz został ukrytyrozwiń
3558
  • 3558
  • 08.11.2011 12:18

Drogi warszawiaku,
Jeszcze więcej tlenu będzie po zamknięciu wszystkich ulic, ale to miasto musi funkcjonować. Bez dojazdu centrum będzie martwe. Już widzę, jak się na tę wieść cieszą handlowcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 08.11.2011 11:09

Wreszcie będzie więcej tlenu .Bardzo dobra decyzja.
Można będzie się przspacerować i podziwiać naszą Warszawę bez wdychania oparów z samochodów .
Kibice będa mieli rownież wiecej udogodnień .Tylko przyklasnąć i oczekiwac więcej madrych decyzji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.