Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3028 miejsce

Warszawa. Z Żoliborza i Bemowa znikną Urzędy Stanu Cywilnego

Na czas nieokreślony zostaną zawieszone warszawskie placówki Urzędu Stanu Cywilnego na Bemowie i Żoliborzu. Mieszkańcy tych dzielnic mogą spotkać się z niedogodnościami w załatwianiu spraw. Po akty urodzenia i zgonu trzeba będzie jeździć do innych dzielnic.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gaj777, Wikipedia"Informuję, że z dniem 4 kwietnia 2011 r. zostaje zawieszona działalność siedzib Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy mieszczących się w Urzędzie Dzielnicy Bemowo oraz Urzędzie Dzielnicy Żoliborz" - czytamy w piśmie Iwony Basior, dyrektorki miejscowego USC. Dyrektorka tłumaczy ten fakt reorganizacją, która "ma charakter merytoryczno- strukturalny".

Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza precyzuje, że trzeba było przesunąć pracowników z Bemowa i Żoliborza do bardziej obciążonych delegatur. "W tych dzielnicach nie ma oddziałów położniczych, ani sal ślubów. Jest więc mniej interesantów niż gdzie indziej. Nie likwidujemy tych placówek, tylko je zawieszamy" - wyjaśniała w rozmowie z Gazetą.pl

Co to oznacza dla mieszkańców? Gdzie interesanci będą teraz załatwiać sprawy? - Dla naszych mieszkańców oznacza to tyle, że sprawy właściwe dla USC będą musieli załatwiać na Woli lub na Bielanach (do tych dzielnic mamy najbliżej). Zapewniam jednak, że będziemy prowadzić rozmowy z szefostwem USC, aby część spraw nasi mieszkańcy mogli załatwić w Wydziale Obsługi Mieszkańców - komentuje Michał Łukasik z urzędu dzielnicy Bemowo. Podobny plan mają władze Żoliborza.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy"Oddział żoliborski funkcjonował w naszym urzędzie od 2006 roku. Dokładnie 1 czerwca wydano pierwszy akt. Z żalem rozstajemy się z tą placówką" - czytamy na stronie żoliborskiego urzędu.

Własnych urzędów stanu cywilnego nie mają też Rembertów, Wilanów i Włochy. Wszystkie sprawy związane z rejestrowaniem urodzin, małżeństw i zgonów, a także wydawaniem odpisów i zaświadczeń można załatwić w dowolnej placówce USC w Warszawie. Z Bemowa najbliżej jest do urzędu Woli (róg al. "Solidarności" i Żelaznej) lub Bielan (autobusem 112 na Żeromskiego przy Jarzębskiego). Żoliborzanie mogą jeździć do Śródmieścia (ul. Andersa 5 - koło kina Muranów), a jeśli chcą uniknąć tłoku, to również na Bielany - informuje "Gazeta".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.