Facebook Google+ Twitter

Warszawa: zablokowane ulice i dźwięki klaksonów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-09 07:56

W Warszawie odbył się protest przewoźników samochodowych. Swymi pojazdami zablokowali oni główne arterie komunikacyjne miasta. Twierdzą, że z powodu szykanujących ich przepisów kilkuset z nich może stracić pracę.

fot. tomasz Jadłowski, Dziennik ZachodniProtest został zorganizowany przez Ogólnopolską Organizację Transportu Krajowego. Artur Opolski, przedstawiciel stowarzyszenia, tłumaczy jego przyczyny: „Dzisiaj dwieście osób zostało wysłanych na bruk poprzez bezprawne odebranie koncesji. Nieunormowane sprawy ustawowe spowodowały cofnięcie licencji przewoźnikom, którzy poruszają się po mieście własnymi pojazdami”.


Przepisy weszły w życie już w październiku. Na ich mocy osobom trudniącym się samochodowymi usługami transportowymi (którzy nie są taksówkarzami) nie wolno umieszczać na dachach samochodów instalacji elektrycznych, a na pojazdach reklam. Zdaniem pracowników firm zajmujących się tzw. przewozami osób, taka ustawa jest niezgodna z Konstytucją, ponieważ na własnym pojeździe można zamieszczać dowolne treści (pod warunkiem, że nie niosą za sobą poglądów faszystowskich, komunistycznych bądź nie są opisane w wulgarny sposób).


Teraz radni miasta Warszawy postanowili odebrać koncesje kilku stołecznym firmom taksówkarskim, zajmującym się równocześnie przewozem osób.

– Nie została nam podana żadna podstawa prawna podjętych działań – skarży się Jarosław, pracownik Ele Taxi.

– Radni wolą chyba, abyśmy przenieśli się na państwowy garnuszek, utrzymując się z zasiłków zamiast z uczciwej pracy – opiniuje sprawę Waldemar, zatrudniony w Grosik Taxi.

Do postulatów protestu przewoźnicy dodają jeszcze jeden: – Chcemy odliczenia VAT od paliwa. Nie jest możliwe, aby taksówkarz mógł funkcjonować i utrzymywać rodzinę bez podstawowych odliczeń – uważa Rafał, przewoźnik w Grosik Taxi.


Przewoźnicy zamierzają przejechać pod Ministerstwo Transportu, a następnie wrócić na plac Bankowy, z którego rozpoczęli protest. Wiadomości24.pl oczekują na stanowisko Ministra Transportu w tej sprawie.  

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.09.2006 20:49

Szczęścia mam w życiu więcej niż czegokolwiek innego ;-) Ale nie narzekaj - Ty konsekwentnie pokazujesz, że w Jeleniej też coś się dzieje (swoją drogą - ukłon za to).
A Marcinkiewicz... no cóż... na pewno nas nie zawiedzie, pojawi się wśród taksówkarzy jak apostoł dobrej nowiny, naobiecuje, a potem... nic z tego nie wyniknie. Jak zwykle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! (szczesciara, że mieszkasz w stolicy). Zaraz pewnie zareaguje Marcinkiewicz - nowy obrońca wszystkich uciśnionych, o ile tylko mieszkają w Warszawie:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.