Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Zakończyła się pikieta związkowców z PLL LOT

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 15:11

Przed Ministerstwem Skarbu zakończyła się pikieta związkowców z PLL LOT. Związkowcy domagali się przywrócenia do pracy liderów związkowych oraz zmiany strategii restrukturyzacyjnej firmy i zaniechania zwolnień grupowych. Protestujących przyjął minister skarbu Aleksander Grad.

Minister Grad obiecał, że zbada sprawę trybu zwolnienia z firmy związkowców i jeśli zostało złamane prawo - będzie interweniował. Prawdopodobnie jutro szef resortu skarbu spotka się z zarządem PLL LOT. Z pracy wyrzucono bowiem liderów związkowych - Elwirę Niemiec i Grzegorza Kosowskiego. Kosowski mówił wcześniej, że zostali oni wyrzuceni z naruszeniem prawa pracy.

Z kolei zdaniem Elwiry Niemiec - sytuacja w spółce jest fatalna. Jej zdaniem - prezes szantażuje związki i próbuje wywrzeć na nich presję. Tymczasem - jak powiedziała Niemiec - dialog jest potrzebny, bo sytuacja finansowa spółki jest w fatalnej kondycji.

W Polskich Liniach Lotniczych LOT prowadzony jest program restrukturyzacji, który ma ograniczyć koszty i wyprowadzić firmę z zapaści finansowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.