Facebook Google+ Twitter

Warszawa: zarejestruj swój samochód przez internet

Urząd Dzielnicy Żoliborz oddał do dyspozycji Żoliborzan kolejne usprawnienie. To poważny krok w stronę informatyzacji procedur administracyjnych w macierzystym urzędzie samorządowym. Wszystko za sprawą rosnącej w szybkim tempie liczby internautów.

 / Fot. Picture of Black MacBook keyboard.Aplikacja, którą udostępnili włodarze Żoliborza, umożliwia wypełnienie wniosku drogą elektroniczną i przesłanie go do urzędu. Operację można wykonać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i czasie, wystarczy dostęp do internetu. Aplikacja nie jest skomplikowana i sama poprowadzi użytkownika przez kolejne etapy wypełniania wniosku. Na początek wybrano najczęściej wypełniany wniosek z zakresu spraw komunikacyjnych - rejestracji pojazdów.

Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom Żoliborza zaoszczędzić dużo czasu. Nie trzeba już wpisywać, często w pośpiechu i stresie, danych odręcznie, co znacznie ułatwia wyeliminowanie pomyłek. Informacje wpisane do internetowego wniosku pozwolą na łatwą rejestrację podczas przyjmowania dokumentów przez pracownika urzędu, co wpływa na szybkość usługi.

Aplikacja jest aktywna, czyli podpowiada, co każdy użytkownik powinien wybrać w poszczególnych polach dokumentu. Takie rozwiązanie pozwala na wstępne zorientowanie się, co jest potrzebne do wypełnienia wniosku oraz zweryfikowanie posiadanych dokumentów i ich poprawności.

Wniosek zawiera także spis ulic Żoliborza - ułatwia to identyfikację właściwego urzędu do załatwienia danej sprawy.

Aplikacja Urzędu Dzielnicy Żoliborza jest pierwszym takim rozwiązaniem w zakresie komunikacji. Traktowana jest ona jak na razie jako doświadczenie. Jeśli pomysł spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, urząd obiecuje podobne rozwiązanie dla innych wniosków. Władze Żoliborza chcą również wyeliminować konieczność odręcznego wypełniania wniosków. Taki sposób załatwiania spraw w urzędach staje się coraz powszechniejszy.

Aplikacja została bardzo uproszczona, ponieważ skomplikowany proces wypełniania dokumentów mógłby zniechęcić Żoliborzan do korzystania z takiej formy załatwiania sprawy.

Niestety i tak trzeba będzie udać się do urzędu, aby finalnie załatwić sprawę. Spowodowane jest to polskim systemem prawnym. Dlatego urząd kładzie ogromny nacisk na wprowadzenie ułatwień, które zdecydowanie skrócą czas pobytu petentów w urzędzie.

Wniosek, przez ok dwa miesiące, będzie dostępny na stronie głównej urzędu www.zoliborz.org.pl.

Źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

xx
  • xx
  • 06.10.2010 00:25

Na Mokotowie można było tak składać wnioski już kilka lat temu. Ciekawe, czy każda dzielnica będzie opracowywać własne aplikacje zamiast skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań? A może ten wielki sukces to wdrożenie czegoś, co w innych dzielnicach już działało?
Krok we właściwym kierunku. Ale nie wiemy, czy pieniądze zostały wydane dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.