Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Zarząd Dróg Miejskich zamknie windy przy kładkach?

Zarząd Dróg Miejskich rozważa zamknięcie wind przy kładkach. Powodem są stale rosnące koszty napraw zdewastowanych przez wandali dźwigów. Plany ZDM spotykają się z oburzeniem niepełnosprawnych.

- Ten pomysł jest po prostu skandaliczny - mówi "Życiu Warszawy" niepełnosprawny Marek Sołtys, walczący o ułatwienia dla inwalidów. - Wandale niszczą windy, więc trzeba zamknąć? Stosując ten sposób rozumowania, należałoby też zamykać szkoły, których mury są niszczone przez grafficiarzy - dodaje.

Rzecznik ZDM Adam Sobieraj podaje, że koszty napraw dewastacji sięgnęły w tym roku kwoty ponad 400 tys. zł, i już w czerwcu wydano wszystkie przewidziane fundusze na naprawy. Zapowiedź zamknięcia wind pojawiła się na stronach internetowych ZDM, wywołując falę niezadowolenia.

Według Marka Sołtysa, na kładkach i przejściach podziemnych montowane są tanie podnośniki, które zatrzymują się pomiędzy poziomami, a bezdomni wykorzystują je jako toalety. – Montaż takich urządzeń to jednorazowa oszczędność, a na dłuższą metę krótkowzroczność i głupota – mówi.

Jak ustaliło "Życie Warszawy", ZDM decyduje się na montaż tanich podnośników, gdyż odwrotnie do wind, nie wymagają one dodatkowego pozwolenia na budowę.

Źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.