Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26568 miejsce

Warszawa: Zatrzymano drugiego podejrzanego o zabójstwo policjanta

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-11 07:50

Zatrzymano drugiego nastolatka podejrzanego o udział w zabójstwie policjanta. Funkcjonariusz został ugodzony nożem na przystanku tramwajowym w Warszawie. Próbował zapobiec aktom wandalizmu. Lech Kaczyński odznaczy pośmiertnie zabitego policjanta Krzyżem Zasługi za Dzielność.

 / Fot. PolicjaDo zdarzenia doszło około 10.00 przy ulicy Połczyńskiej. Gdy tramwaj się zatrzymał, nastolatek rzucił w stronę wagonu kosz na śmieci. Wysiadający z tramwaju mężczyzna, policjant w cywilu, od razu zareagował. Wywołało to reakcję innego mężczyzny, który wyciągnął nóż i ranił interweniującego policjanta. Natychmiast wezwano pogotowie i policję.

Zabójca policjanta / Fot. PolicjaRannym okazał się mł. asp. Andrzej Struj, 42-letni policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy; miał za sobą 15 lat służby. Policjant, mimo natychmiastowej pomocy, zmarł w szpitalu.

Napastnika ujęto kilka minut później. Sprawcą okazał się 18-letni Mateusz N. Był pod wpływem alkoholu. Policja ustaliła, że to on zadał śmiertelne ciosy. Był już wcześniej notowany przez policję. Głównie za rozboje.

Źródło: policja.waw.pl
kk,aś

Czytaj więcej: Polskatimes.pl

Na Internetowym Forum Policjantów, którego Andrzej Struj był wieloletnim moderatorem, pojawiła się notka: "Zabity dziś w Warszawie policjant Andrzej S. znany był wielu użytkownikom naszego forum pod nickiem ands. Wieloletni moderator IFP, wspaniały przyjaciel i dusza towarzystwa.
Słynął z tego, że zawsze stawał na wysokości zadania. Oddawał serce swojej pracy społecznej i zawodowej. Nawet po służbie był stuprocentowym policjantem i nie odpuszczał żadnemu łobuzowi, który naruszył prawo. Dziś zapłacił za to najwyższą cenę. Wszystkim nam będzie go brakować. Łączymy się w głębokim bólu."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

"W każdym razie nie jestem za tym by takich ludzi traktować jak ludzi."
"Ten gówniarz jest odpadem społecznym, a odpady się utylizuje."
Mocne słowa, ale jakoś mi trudno się z nimi nie zgodzić. Osiemnastolatek wyciąga nóż, dźga w pierś, w brzuch... Już samo noszenie przy sobie noża o czymś świadczy, a reszta mówi sama za siebie. Czy więzienie go zmieni? Wątpię. Człowiek zapłacił życiem za próbę powstrzymania agresji pijanego śmiecia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 20:53

Zniesienie kary śmierci jest największym nieporozumieniem naszych czasów. Jej przeciwnicy mówią o nieodwracalności tej kary. A co w tym przypadku można odwrócić? Są naoczni świadkowie tego zdarzenia. Proces i kulka w potylicę. Ten gówniarz jest odpadem społecznym, a odpady się utylizuje. Niby co mogłoby być okolicznością łagodzącą? Niezmiernie ciekaw jestem przyszłego procesu. Adwokat będzie się musiał wykazać charakterem prostytutki. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że którykolwiek z nich, dobrowolnie podejmie się obrony. Wiem, wiem... Naiwny jestem:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

25 lat to mało. Szkoda tego człowieka...

Marta ma rację. Zresztą już o tym pisałem. Pleni się nam to tępe HWDP czy JP. HWDM i JM moim zdaniem.

W każdym razie nie jestem za tym by takich ludzi traktować jak ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 18:37

Kpina wymiar kary, inni bandyci widząc "25 lat" będą czuć się bezkarnie.
Wyjdą z więzienia w wieku po 35 lat mili i uprzejmi ?
Będą się kłaniać przed ludźmi ?
Dlaczego jakiś bandyta będzie za kasę podatników wegetował w więzieniu a porządny człowiek żył tylko w pamięci innych.

Na krzesło z nimi jak się nie bali nóż wbijać funkcjonariuszowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje obawy wynikają stąd, ze obserwuję stosunek młodych, którzy już weszli w konflikt z prawem albo są tego bliscy, do policji. Są pełni nienawiści i pogardy, a jednocześnie podziwiają rówieśników, którzy najbardziej dali się stróżom prawa we znaki. Sądzę, że w więzieniu jest teraz tak samo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Martą, chyba tu raczej nagroda od współlokatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, zależy kogo, gdzie i za co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku, obawiam się, że masz rację co do gwałcicieli i pedofilów, ale mylisz się w kwestii morderców. Oni są traktowani przez współwięźniów jako elita:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle B. 25 lat nie przeżyją, kolesie z celi to załatwią. Nigdy nie siedziałem, ale pracowałem w firmie, gdzie popołudniami przywożeni byli więźniowie do pracy i to też musieli sobie zasłużyć, żeby załapać się do pracy. Oni mają swoje wewnętrzne zasady. Gwałciciele, pedofile i mordercy są nikim i wykorzystują ich, jak panienki. 25 lat, to oni by przeżyli w celach pojedynczych. Albo się sam wykończy, albo będzie ścierwem i będzie prosił o śmierć. Przy tej smutnej okazji, bo szkoda mi policjanta i jego rodziny, naświetlam trochę przyszłość potencjalnym mordercom. Szpaner, to taki gnój będzie na dzielnicy przez pierwszy dzień, potem niech szykuje (cnotę)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 16:42

Niestety Prawo tylko 25 lat ma do zaoferowania. Bandyci wygrali.

Skończyć z nimi na palu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.