Facebook Google+ Twitter

Warszawa zbombardowana

Wczoraj, późnym wieczorem Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście niespodziewanie zostało zbombardowane. Na szczęście tylko wierszami!

 / Fot. nina szczutowskaOkoło godziny 20.30 nad Starym Miastem pojawił się śmigłowiec, z którego nagle - ku zaskoczeniu wszystkich obecnych - spadł "deszcz wierszy". Zdziwiony tłum, entuzjastycznie zaczął chwytać spadające z nieba ulotki, na których były wiersze. Zabawa była przednia, a każdy mimowolnie włączał się do walki, chwytając kartki jeszcze w powietrzu.

"Deszcz wierszy" to projekt chilijskiej grupy CasaGrande, a do akcji zostało zaproszonych po 40 poetów z Chile i Polski. "Bombardowanie wierszami" miało być symbolem prawdziwych nalotów, których w przeszłości doświadczyły miasta biorące udział w projekcie. Warszawa była czwartym miastem uczestniczącym w akcji chilijskiej grupy. Wcześniej "deszcz wierszy spadł nad pałacem rządu Chile - La Modena, zbombardowanym przez gen. Pinocheta 11 września 1973r., a także w Chorwacji (w Dubrowniku zniszczonym 6 grudnia 1991r. podczas nalotów serbskich i czarnogórskich sił zbrojnych) oraz w Guernice w Kraju Basków – mieście, które 26 kwietnia 1937r. było pierwszą ofiarą nalotów niemieckiego Luftwaffe.  / Fot. nina szczutowska

W czasie tego weekendu na warszawskiej Starówce można natknąć się też na oddziały Wermachtu i osłaniających barykady powstańców. Działa powstańcza poczta, a każdy chętny może wraz z powstańcami odśpiewać patriotyczne pieśni. Te działania, upamiętniające Powstanie Warszawskie, zaplanowano na cały dzisiejszy dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.