Facebook Google+ Twitter

Warszawa zdąży z przygotowaniami do Euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 15:40

Dyrektor stołecznego biura sportu Wiesław Wilczyński zapewnia, że Warszawa zdąży z przygotowaniami do Euro 2012 i nie ma powodów do niepokoju.

Przyznaje jednak, że nie wszystkie zaplanowane inwestycje mogą zostać zrealizowane. Harmonogram niektórych inwestycji, na przykład drugiej linii metra, już dziś jest bardzo napięty. Bardzo trudne do realizacji będą też inwestycje drogowe i związane z przebudową dworców kolejowych.

Dyrektor Wiesław Wilczyński zapowiada, że warszawski ratusz planuje zwiększenie nakładów na inwestycje. Do 2012 roku Warszawa ma zainwestować w projekty związane z Euro 16 i pół miliarda złotych z czego 9 na infrastrukturę drogową i transport. Wilczyński dodaje, że jeśli wziąć pod uwagę inwestycje innych podmiotów to okaże się, że do mistrzostw w stolicy zostanie zainwestowanych nawet 50 miliardów złotych.

Dyrektor Wilczyński zwraca uwagę na to, że obecne prawo nie sprzyja inwestorom, którzy będą budować stadiony i infrastrukturę na Euro. Jego zdaniem, dużą winę za tę sytuację ponoszą politycy. Zaznacza, że utarczki pomiędzy byłym i obecnym ministrem sportu nie sprzyjają realizacji tego projektu. Wilczyński uważa, że politycy powinni zająć się tworzeniem dobrego prawa i wizerunku, a wykonanie zostawić menadżerom.

Mija rok odkąd UEFA przyznała Polsce i Ukrainie organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej. W Warszawie ma powstać stadion narodowy, na którym piłkarze rozegrają mecz otwarcia Euro 2012. Na razie powstał harmonogram prac i wybrano firmę, która wykonuje jego projekt.

Stadion Warszawskiej Legii ma zostać rozbudowany i stać się jednym z treningowych. Na razie projekt jest na etapie wyboru wykonawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.