Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Złota 44 zabłyśnie

10 grudnia o godzinie 16 szkielet kontrowersyjnego budynku przy ul. Złotej 44 rozbłyśnie kolorowym światłem. Będzie to "spektakl światła i dźwięku", jak zapowiadają przedstawiciele firmy Orco, właściciela apartamentowca.

Budowa ma znowu ruszyć dopiero w styczniu, jednak już teraz właściciele chcą ogłosić wykonawcę, który dokończy prace. Właśnie z tej okazji oraz w podziękowaniu dla Warszawy, jej mieszkańców i wszystkich fanów Złotej 44 za cierpliwość i wsparcie podczas ostatnich 2 lat, kiedy ważyły się losy inwestycji, ulica Złota na 15 minut rozbłyśnie feerią barw i dźwięków.

Sprzedaż mieszkań w apartamentowcu zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu. Na razie sprzedano 88 z 251 lokali. Jak mówią sami wykonawcy, zewnętrzna elewacja budynku ma być gotowa już na Euro 2012. Całość ma być wykończona kilka miesięcy później.

Budowa trwa od 2008 roku. Podczas kryzysu w 2009 musiała zostać wstrzymana, późniejsze próby ponownego rozpoczęcia skutecznie wstrzymał pozew siedmiu sąsiadów budynku. Dopiero jesienią tego roku wojewoda mazowiecki ponownie potwierdził, że pozwolenie na budowę jest ważne. Jest jednak pewien haczyk: decyzję wojewody sąsiedzi znów zaskarżyli do sądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.