Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Zmiana organizacji ruchu wokół PKiN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 20:13

Od jutra do czwartku w Warszawie ulegnie zmianie ruch na niektórych ulicach wokół Pałacu Kultury i Nauki i Zamku Królewskiego. W tych dniach będą to miejsca spotkań polityków podczas Kongresu Europejskich Partii Ludowych.

Adam Sobieraj z Zarządu Dróg Miejskich przekonuje jednak, że warszawiacy nie muszą się obawiać paraliżu miasta. Przekonuje, że nie można wprowadzonych zmian porównywać do ograniczeń, które dotykają miasto na przykład podczas dużych manifestacji. - Nie będzie to demonstracja górników, więc nie będzie żadnych barierek i całodniowego wyłączenia ulicy - powiedział Sobieraj.

Podkreśla, że zmiany dotyczą ograniczenia parkowania wokół miejsc spotkań polityków i wstrzymania ruchu na czas przejazdu ważnych gości.

Jutro do Warszawy przyjeżdża premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz Silvio Berlusconi. Do Warszawy przyjeżdżają szefowie resortów spraw wewnętrznych, gospodarki, finansów, pracy, polityki społecznej i minister do spraw europejskich. Premierowi Włoch towarzyszy także szef dyplomacji Franco Frattini, który spotka się z Radosławem Sikorskim.

Natomiast pojutrze - w środę w stolicy rozpoczyna się Kongres Europejskich Partii Ludowych, który potrwa do czwartku 30 kwietnia.

Ograniczenia parkowania i wyłączenia pasów ruchu dla pojazdów dowożących uczestników Kongresu będą dotyczyć ulic: Emilii Plater, Senatorskiej, Wybrzeże Gdańskie, Boleść i Bugaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.