Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Zmiana sygnalizacji świetlnej na węźle Łopuszańska

We wtorek 20 września, w stolicy nastąpi zmiana sygnalizacji świetlnej na węźle Łopuszańska. Aleje Jerozolimskie zyskają kilkanaście dodatkowych sekund zielonej fali. Zabieg ma rozładować warszawskie korki, powstałe po budowie nowego ronda.

Oddane w ubiegłym roku nowe rondo na Łopuszańskiej, miało zminimalizować korki na warszawskich ulicach. Efekt był jednak odwrotny - ze względu na niewłaściwie ustawioną sygnalizację. Jak informuje TVN Warszawa, proporcje z godzin porannych, to 34 sekundy zielonego i prawie półtorej minuty czerwonego światła.

Rondo, oddane do użytku w zeszły czwartek, nie okazało się ułatwieniem dla warszawskich kierowców - nowy obiekt stał się barierą nie do pokonania. "Zdecydowanie, z tym rondem jest gorzej niż było bez. Tragedia, korek aż od Pruszkowa" - pisali internauci. Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, zapewniała, że "jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno światła zostaną przeprogramowane".

Ratusz słowa dotrzymał. "Dziś w ciągu dnia zmieni się sygnalizacja świetlna na węźle Łopuszańska" - mówi Janusz Galas, Miejski Inżynier Ruchu. Tłumaczy, że "konserwator sygnalizacji świetlnej wgra nowe oprogramowanie", a "wydłużone zostanie zielone światło w Alejach Jerozolimskich w obu kierunkach, kosztem Łopuszańskiej i Kleszczowej".

Przepustowość na Łopuszańskiej ma całkowicie poprawić się dopiero po udostępnieniu całego węzła. Miało to nastąpić w maju, jednak, ze względu na opóźnienia, oddanie obiektu planowane jest jeszcze na 2011 rok.

Źródło:
TVN Warszawa

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.