Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17094 miejsce

Warszawa: zmiany na Emilii Plater - pas zieleni zamiast parkingu

Prawdopodobnie 20 lipca rusza remont ulicy Emilii Plater. Zmiany będą znaczne. Zamiast parkingu powstanie pas zieleni. Planowane są także pasy dla autobusów i rowerzystów oraz specjalne chodniki dla niewidomych.

 / Fot. wikipedia.org Ulica Emilii Plater, położona w samym centrum Warszawy, przy Dworcu Centralnym, znana jest ze złego stanu nawierzchni i parkujących na jej środku samochodów.

Ruszyły przygotowania do remontu, mającego rozpocząć się w drugiej połowie lipca. Pierwszym krokiem było zlikwidowanie postoju prywatnych autobusów przy Sali Kongresowej. Było to miejsce, w którym zatrzymywały się busy na przykład do Lublina. Kierowcy zatrzymywali tam także autobusy do Otwocka. Większość z nich czyniło to nielegalnie. Po remoncie dojazd prywatnych autobusów do centrum ma być ograniczony.

Plany nowego zagospodarowania ulicy Emilii Plater mówią, że z prawej strony obu jezdni wytyczony zostanie buspas dostępny także dla rowerzystów. Będzie on miał ponad 4 metry szerokości, by zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Remont obejmie odcinek od skrzyżowania ze Świętokrzyską do skrzyżowania z Alejami Jerozolimskimi / Fot. Aleksandra RusteckaZamiast parkingu, po środku ulicy znajdzie się pas zieleni. Zlikwidowane będą także miejsca postojowe po bokach ulicy. Po stronie Pałacu Kultury powstanie za to specjalny chodnik dla niewidomych - z rowkami prowadzącymi do przejść dla pieszych oraz tuneli.

Zakład Remontów i Konserwacji Dróg po rozmowach z firmami i mieszkańcami okolicy ulicy Emilii Plater uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie prac przy zamknięciu ulicy na całej szerokości w obu kierunkach. Miałoby to spowodować szybsze zakończenie remontu.
Remont jest planowany tak, by powodować jak najmniej utrudniej dla mieszkańców Warszawy / Fot. Aleksandra Rustecka
- Postaramy się, aby planowane prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i nie wykluczamy właśnie takiego przebiegu prac - informuje wiadomości24.pl Marcin Zieliński, Rzecznik Prasowy ZRiKR

- Na odcinku, na którym będą toczyły się prace, od skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską do skrzyżowania z Alejami Jerozolimskimi, będą występować utrudnienia, ale tylko przez 2 do 3 tygodni.

Sierpień, natomiast przyniesie remont chodników przy centrum handlowym Złote Tarasy. Całość prac ma potrwać od połowy lipca do końca września.

Po remoncie kierowcy, którzy do tej pory parkowali swe samochody po środku ulicy Emilii Plater będą musieli zmienić przyzwyczajenia i korzystać na przykład z płatnego parkingu przy Złotych Tarasach, lub w zatoczce przy ulicy Złotej.

Po środku ulicy, zamiast parkingu, powstanie pas zieleni / Fot. Aleksandra RusteckaPo stronie Pałacu Kultury powstanie chodnik ze specjalnymi rowkami ułatwiającymi bezpieczny spacer niewidomym / Fot. Aleksandra RusteckaZ prawej strony obu jezdi wytyczony zostanie buspas szeroki na ponad 4 metry / Fot. Aleksandra RusteckaKierowcy będą musieli zmienić miejsce parkowania swych pojazdów / Fot. Aleksandra RusteckaPo remoncie proponowanym miejscem zatrzymywania samochodów będzie ten płatny parking / Fot. Aleksandra RusteckaWiększość busów zatrzymywało się tam nielegalnie / Fot. Aleksandra RusteckaPo remoncie dojazd prywatnych autobusów do centrum zostanie ograniczony / Fot. Aleksandra RusteckaRemont chodników ma zacząć się w sierpniu / Fot. Aleksandra RusteckaRemont chodników ma zacząć się w sierpniu / Fot. Aleksandra Rustecka

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.