Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13459 miejsce

Warszawa. Zmiany w kursowaniu autobusów - będzie mniej linii przyspieszonych

Mniej linii przecinających kilka dzielnic, natomiast więcej autobusów i częstsze przejazdy - takie zmiany chce wprowadzić ZTM. Warszawiacy nie są jednak z tego pomysłu zadowoleni.

Warszawski autobus - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Cruiser, Licencja GNU Wolnej Dokumentacji 1.2 Dobiesław Kadlof, kierownik sekcji marszrutyzacji i planowania działu analiz układu komunikacyjnego, powiedział serwisowi tvnwarszawa.pl, że czas przejazdu autobusu nie zależy od linii, a od warunków panujących na drogach. Autobusy linii przyspieszonych i zwykłych na równi mogą utknąć w korku.

Czasową przewagę linii czerwonych nad czarnymi Kadlof ocenił na 2-3 minuty, i zaznaczył, że wówczas, gdy powstawał podział na linie przyspieszone i zwykłe, na drogach Warszawy panowały warunki inne niż teraz, a co za tym idzie, przejazd był płynny. Z tego względu liczba linii czerwonych będzie spadać. Rozwój mieszkalnictwa i usług sprawia, że trudno wyznaczyć takie przebiegi tras, które zaspokoją potrzeby wszystkich mieszkańców stolicy – dodał Dobiesław Kadlof.

Mieszkańcy Warszawy do planowanych zmian podchodzą bez optymizmu, tym bardziej, że ZTM zmienia także rozkłady jazdy warszawskich tramwajów. Celem tych zmian ma być likwidacja zjawiska tzw. wilczych stad - ustawiania się pojazdów w kolejki.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.