Facebook Google+ Twitter

Warszawa: zmiany w organizacji ruchu podczas beatyfikacji ks. Popiełuszki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-04 16:21

6 czerwca, o godz. 11.00, na pl. Piłsudskiego rozpocznie się beatyfikacyjna msza św. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym wydarzeniem władze stolicy wprowadziły zmiany w organizacji ruchu w Warszawie. Sprawdź jakie.

Plac Piłsudskiego w Warszawie / Fot. domena publicznaKażdy z nas odczytuje znaki czasu na swoją miarę - powiedziała w Pałacu Arcybiskupów podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy - 26 lat temu, gdy stałam przed kościołem św. Stanisława Kostki czekając na dramatyczna informację, że ksiądz Popiełuszko został zamordowany, nie przypuszczałam, że jako Prezydent Warszawy doczekam chwili, gdy będę organizować uroczystość beatyfikacji księdza Jerzego. Byłam także na pogrzebie księdza Popiełuszki. To był moment szczególny, moment wielkiej wspólnoty i solidarności.

Prezydent zapewniła o pełnej gotowości miasta do obchodów. Stolica oczekuje 200 tysięcy pielgrzymów, na ich przyjęcie przygotowano się pod kątem: bezpieczeństwa, pomocy medycznej, pomocy społecznej, dróg, transportu i komunikacji.

Miasto przygotowało kilka tysięcy miejsc postojowy na czterech kierunkach dojazdowych do Warszawy oraz parkingach P&R. Opracowano zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego oraz w organizacji ruchu.

Plac Piłsudskiego, na którym odbędzie się msza, został podzielony na sektory, dla wiernych będą także wystawione cztery telebimy. W pobliżu będzie działać kilka punktów medycznych, w zabezpieczeniu weźmie udział 17 karetek. Na placu zostanie wydzielony specjały sektor dla niepełnosprawnych. Zorganizowano zabezpieczenie sanitarne (na placu będzie 50 przenośnych toalet) oraz wodę pitną dla pielgrzymów.

Po zakończeniu mszy św. ok. godz. 13.30 z pl. Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami księdza Jerzego do Świątyni Opatrzności Bożej.

W załącznikach szczegółowe informacje na temat dojazdów, parkingów, komunikacji miejskiej, organizacji pl. Piłsudskiego, procesji, oraz ułatwień dla niepełnosprawnych.

Trasa procesji
Ograniczenia w ruchu w związku z uroczystościam
Organizacja ruchu dla potrzeb uroczystości przed kościołem Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu
Dojazdy i miejsca parkingowe dla autobusów uczestników uroczystości beatyfikacyjnych
Wygrodzenia na pl. Piłsudskiego

Więcej informacji na stronie um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.