Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Znamy już kandydatów na prezydenta stolicy

21 listopada I tura wyborów samorządowych. Na 5 grudnia przewiduje się ewentualną turę II.

Prezydent Bronisław Komorowski (C) i odznaczeni samorządowcy podczas uroczystości w 20. rocznicę reformy samorządowej. / Fot. PAP/Jacek TurczykI tura wyborów na prezydenta m. st. Warszawy odbędzie się 21 listopada 2010 roku, będzie przeprowadzana wraz z wyborami samorządowymi. Data II tury została natomiast wyznaczona na 5 grudnia br. Partie wystawiły już swoich faworytów na urząd prezydenta Warszawy.

W wyborach wystartują: Czesław Bielecki (PiS), obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO), Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność), Krystian Legierski (kandydat prawdopodobnie Zielonych), Katarzyna Munio (z Porozumienia Warszawskiego „Wspólnota Samorządowa”), Wojciech Olejniczak (SLD), Romuald Szeremietiew (kandydat niezależny).

Ponadto w wyborach mieli kandydować również: Marek Borowski (Socjaldemokracja Polska), Jan Ołdakowski (PiS), Paweł Piskorski (Stronnictwo Demokratyczne), Władysław Stasiak (PiS). Wymienieni jednak w trakcie przygotowań do wyborów na urząd prezydenta miasta z różnych względów wycofywali swoje kandydatury. Władysław Stasiak, pretendent do urzędu z ramienia PiS, znalazł się na pokładzie rządowego samolotu, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

Partie przedstawiły zatem nazwiska oficjalnych faworytów do zajęcia urzędu prezydenta stolicy. Jako pierwszy, bo już 3 sierpnia 2010 roku, z kampanią wyborczą ruszył kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, europoseł Wojciech Olejniczak. „Miasto przyszłości, bądźmy dumni z Warszawy”- brzmi hasło reklamujące kampanię kandydata SLD.
Wojciech Olejniczak, kandydat na urząd prezydenta Warszawy z ramienia SLD / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wojciech_Olejniczak_AB.jpg Obecna prezydent m. st. Warszawy i kandydatka PO w wyborach 2010- Hanna Gronkiewicz-Waltz / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hanna-gronkiewicz-waltz.jpg

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Krzysztof
  • Krzysztof
  • 11.11.2010 11:16

Podniesienie opłaty za użytkowanie wieczyste o 2000% (20sto krotne) po to, żeby wybudować sztuczne wyspy na Wiśle dla ptaków przez zdominowany przez PO samorząd jest skandalem i lekceważeniem potrzeb mieszkańców!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawe
  • Ciekawe
  • 08.11.2010 14:06

Ciekawe kto się pokusi na to: http://allegro.pl/prezydentwarszawy-pl-i1311998659.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Odeńczuk
  • Jan Odeńczuk
  • 06.11.2010 18:29

Pani prezydent Warszawy podpisała decyzję o podwyżce czynszu za wieczyste użytkowanie gruntu w wysokości 1230 procent ! Pamiętajcie o tym podczas głosowania !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Odeńczuk
  • Jan Odeńczuk
  • 06.11.2010 18:26

Pani Gronkiewicz-Walz jako prezydent podpisała decyzję o podwyżce czynszu za wieczyste użytkowanie gruntu w WYS.1230 PROCENT. Pamiętajcie o tym podczas głosowania !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Killar
  • Janusz Killar
  • 04.11.2010 21:46

Mieszkam w Warszawie 18 lat i przez ten okres żaden prezydent nie podjął działań zmierzających do ograniczenia korków, szczególnie na wyjazdówkach z Warszawy. Szczególnie bliski mi jest wyjazd na południe gdzie z Mokotowa do Janek o 15.00 jedzie się 1,5 godziny. Wystarczy wiadukt na rozwidleniu z trasa katowicką, gdzie światła wstrzymują płynność opuszczanych Warszawę samochodów. To samo jest na każdej w wyjazdówek!!!!! Ale co to interesują taką Panią Gronkiewicz!!, przecież ona tam nie jeździ . Z warszawy wyjeżdża plebs który pracuję na sukces stolicy, na podatki, na budowę tego miasta!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna B.
  • Justyna B.
  • 17.10.2010 10:11

Wiem, zmienimywarszawe ;) Z "rozpędu" i roztargnienia tak napisałam. Ale można ją wygooglować, jeśli jest ktoś zainteresowany. Na mapie z czasem pojawia się dużo nowych obiektów. Niektóre pomysły mieszkańców są naprawdę trafione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AdamB
  • AdamB
  • 07.10.2010 13:00

JustynaB. nie obraź sie ale tam jest zmienimywarszawe_pl a nie stolice :D troche się naszukałem, w sumie pomysł fajny, cieakwe czy chwyci i ludzie się ruszą i czy ktoś z tego czego ludzie naprawde potrzebują jakieś wnioski wyciągnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna B.
  • Justyna B.
  • 03.10.2010 17:49

Potyczki Olejniczaka z kolegami partyjnymi, nie koniecznie muszą świadczyć o złym charakterze Olejniczaka. Zresztą mi jako mieszkance stolicy, bardziej zależy na dobrych kontaktach Olejniczaka z wyborcami, sprawy wewnątrzpartyjne troszkę mniej mnie interesują. I uważam, że nie tylko Gronkiewicz ma pomysły. Kandydat SLD zaskoczył mnie swoim projektem - interaktywną stroną www (zmienimystolice). Fajnie, że każdy mieszkaniec Warszawy może zaproponować jakąś zmianę w infrastrukturze miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Samraj
  • Janusz Samraj
  • 01.10.2010 18:08

Obserwuje od pewnego czasu wystapienia i wywiady z Pania Katarzyna Munio i jestem urzeczony blyskotliwoscia , trafnoscia wypowiedzi i pasja z jaka mowi o problemach Stolicy. To wlasciwy kandydat na Prezydenta Warszawy. Pani Gromkiewicz Waltz i jej prezydentura to czas stracony dla Stolicy. Wyprzedaz Warszawy to o duzo za malo "dobrego" dla Warszawy. Przerost administracji i polityka medialna, to jedyne sukcesy Pani Prezydent .
Czas aby wreszcie przestala siac zament w Warszawie i poszla bawic wnuki - jesli je ma.
Bede glosowal wraz z rodzina na Pania Katarzyne Muniek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MarioB
  • MarioB
  • 28.09.2010 12:47

Też jestem zdania, żeby te wybory nie powtórzyły wyniku z poprzedniej kadencji. Zdecydowanie jestem za Olejniczakiem - jego energiczność mnie przekonuje, może sprawdzić się w funkcji prezydenta Warszawy, a co dokładnie dzieje się w partii, to chyba w tych wyborach nie powinno mieć nic do rzeczy.