Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Znikają telewizyjne nadajniki z PKiN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 19:56

Od jutra stacje telewizyjne nie będą już korzystały z nadajników umieszczonych na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Spółka TP EmiTel odpowiedzialna za transmisje radiowo-telewizyjne znalazła lepsze miejsce na ich lokalizację. Będzie nim maszt w Łazach niedaleko Raszyna.

Nadajniki na Pałacu Kultury uruchomiono 30 kwietnia 1956 roku. Górujący nad Warszawą Pałac Kultury przez lata stanowił doskonałą lokalizację dla nadajników radiowych i telewizyjnych. Jednak, jak podkreśla Piotr Siemieniec z TP EmiTel - obecnie w okolicach pałacu powstaje coraz więcej budynków mu równych, a w przyszłości zostaną wybudowane nawet wyższe, co niekorzystnie wpływa na odbiór transmisji.

Dzięki nowemu mierzącemu 320 metrów masztowi w Łazach mieszkańcy całego województwa mazowieckiego uzyskają lepszy odbiór sygnału stacji telewizyjnych. Aby tak się stało, należy najpierw skierować anteny w stronę nowego nadajnika, a także w przypadku trzech stacji - TVN, TV4 i POLSAT - przestroić odbiorniki. Zainstalowane w Łazach nadajniki należą do najnowocześniejszych na świecie i przystosowane są w pełni do transmisji cyfrowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.