Facebook Google+ Twitter

Warszawa. ZNP żąda podwyżki nauczycielskich płac

Nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali dzisiaj po południu przed urzędem wojewódzkim w Warszawie. ZNP domaga się wzrostu nakładów na oświatę i wzrostu wynagrodzenia nauczycieli.

Nauczyciele domagali się od rządu podwyżek. Na manifestację przyszli z flagami ZNP i OPZZ, oraz z transparentami / Fot. Wiadomości24.pl/Michał Adamczyk"Nauczyciel po studiach zarabia 800 złotych, poseł po zawodówce 13000" skandowali nauczyciele. Domagali się, żeby część zysków ze wzrostu gospodarczego została przekazana szkołom. Sprzeciwiali się też planom przyszłorocznego budżetu - według nich zapisane w nim środki na płace nauczycieli będą oznaczać spadek płac, a nie ich wzrost.

Związkowcy domagają się, żeby płace w przyszłym roku wzrosły o 50 procent. Gdyby postulat ten został spełniony stażyści otrzymaliby podwyżkę o około 600 złotych (zarabialiby wówczas ok. 1500 zł miesięcznie) a pensja nauczyciela dyplomowanego wzrosłaby o około 1100 złotych.

Petycję ze swoimi postulatami nauczyciele przekazali wojewodzie mazowieckiemu - Cezaremu Pomerańskiemu. Proszą, żeby przekazał je premierowi. Wojewoda zapewnił pikietujących, że premier otrzyma petycję. Wyraził też nadzieję, że postulaty ZNP zostaną spełnione.

Pikieta przebiegała spokojnie. Jak podaje policja brało w niej udział około 250 osób. Według ZNP zgromadziło się 500 nauczycieli z Mazowsza. Oprócz Warszawy związkowcy pikietowali przed urzędami wojewódzkimi w całym kraju.

Posłuchaj jak było na proteście nauczycieli przy placu Bankowym. Zdjęcia autorstwa Michała Adamczyka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ pracujac jako nauczyciel ~50h bez wolnych weekendow (+kupa czasu na przygotowanie) na kontrakcie mozna dostac 1800 zł. Cos sie w tym kraju musi zmienic, bo juz brakuje nauczycieli. We wrzesniu co rusz ktos sie odzywal zeby znalezc ludzi do przedmiotow zawodowych. A slowa o "S" sa niestety prawdziwe :( Bez jednosci nie ma szans na poprawe sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za materiał.
Widzę że niewiele sie zmieniło. Nauczyciele nadal otrzymują "zapomogę". Przypomina mi się bardzo popularny polski film "Dzień Świra" kiedy to główny bohater odbiera pensję i mówi: "..dżizes, kur..., ja pier...," pamiętacie? Właśnie tak w naszym kraju docenia się inteligencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja swoją drogą popieram nauczycieli:) + za dostarczenie info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.