Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26394 miejsce

Warszawa: ZTM chce podwyżki cen wspólnego biletu

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie chce podwyższyć cenę wspólnego biletu. Tłumaczy to wyrównaniem szans dla wszystkich gmin. Ich władze twierdzą, że to przedwyborczy szantaż.

 / Fot. Mariusz Michalak Wspólny bilet miejski pozwala mieszkańcom okolicznych gmin na korzystanie z komunikacji na podstawie zwykłego biletu. Na jego podstawie mieszkańcy mogą także korzystać z pociągów kursujących w obrębie warszawskiej aglomeracji. ZTM chce, aby gminy więcej dopłacały do ceny biletów.

Jak czytamy w serwisie TVN Warszawa Waldemar Chachulski, burmistrz Sulejówka, twierdzi że to przedwyborczy szantaż. Jego zdaniem ZTM podjął decyzję o podwyżce tuż przed wyborami samorządowymi.

- To wynika z kosztów funkcjonowania komunikacji - przekonuje Andrzej Skwarek, rzecznik ZTM. Dodaje, że jeżeli gmina uzna, że nie stać jej na takie kwoty, to zostanie jej ograniczona liczba połączeń.

Na ewentualnych podwyżkach najbardziej stracą mieszkańcy Ząbek. ZTM postawił miastu warunek. Ząbki mogą pozostać w pierwszej strefie, ale będą musiały więcej dopłacić do uruchomienia pociągów Kolei Mazowieckich. Istnieje też druga możliwość. Podwyżka będzie mniejsza, ale Ząbki znajdą się w drugiej strefie. W przypadku pierwszej opcji cena biletu wzrośnie o 38 złotych.

Z podwyżką nie zgadzają się także inne gminy. - Będziemy się starać o nieco lepsze warunki niż te, które teraz zaproponował ZTM - twierdzi burmistrz Marek Werczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.