Facebook Google+ Twitter

Warszawa: ZTM, policja i straż miejska walczą z wandalami

10 czerwca rusza wspólna akcja Zarządu Transportu Miejskiego, Komendy Stołecznej Policji i Straży Miejskiej - "Powiadom. Nie toleruj!". Akcja ma ograniczyć akty wandalizmu w środkach komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Posag_7_Panien.jpg&filetimestamp=20070429203811W ramach kampanii w środkach komunikacji miejskiej i podmiejskiej rozdanych zostanie 50 tys. ulotek, w metrze wyświetlane będą komunikaty, a na przystankach pojawią się plakaty.
Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców na akty wandalizmu i zachęcić ich do szybkiego reagowania poprzez informowanie o wykroczeniach i przestępstwach odpowiednie służby.
Osoby, które będą świadkami chuligańskich działań proszone są o kontakt z Policją i Strażą Miejską pod numerami telefonów: 112 i 986.
Co roku ZTM i inni przewoźnicy w wyniku chuligańskich wybryków wydają miliony złotych na naprawę zdewastowanych pojazdów, przystanków. Chuligani najczęściej wybijają okna, niszczą fotele, wiaty przystankowe, malują ściany pojazdów trudno usuwalnymi farbami.
Tylko w ubiegłym tygodniu służby patrolujące metro zatrzymały w tunelu pomiędzy stacją Służew i Wilanowska trzech mężczyzn, przy których znaleziono 14 puszek z farbą w sprayu. Z kolei w sobotę zatrzymany został recydywista Piotr B., który po raz kolejny pomalował jeden z wagonów metra.
Na podstawie: policja.waw.pl, ztm.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.