Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy apelują: nie róbcie z Ogrodu Krasińskich "muzeum dla turystów"

Grupa mieszkańców okolic warszawskiego Ogrodu Krasińskich, który ma przejść gruntowną rewaloryzację, nie chce, aby park zamienił się w "muzeum dla turystów". Urzędnicy ustąpią, ale nie we wszystkim.

Ogród Krasińskich / Fot. DocentX, GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?Mieszkańcy Warszawy chcą remontu parku, ale nie zgadzają się ze wszystkimi propozycjami urzędników miasta.

Śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych ogłoszenie konkursu na projekt rewaloryzacji zaplanował na połowę kwietnia. Na prace ZTP przeznaczył 15 mln złotych. "Jeśli nie zabraknie pieniędzy, potrwają dwa sezony" - mówi dyrektor ZTP Renata Kaznowska w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

Szczegóły: Jak przed stu laty. Ogród Krasińskich w Warszawie czeka rewaloryzacja

Na ostatnim spotkaniu w Arsenale mieszkańcy zgłosili wiele krytycznych uwag do projektu. Przede wszystkim nie zgadzają się z wycinką drzew, które zapowiada ZTP. Nie są to bowiem drzewa "pospolite" - w Ogrodzie Krasińskich rosną m.in. miłorzęby japońskie, orzechy czarne, leszczyna turecka czy skrzydłorzechy kaukaskie. "Ten park pod opieką ZTP podupada. Wymaga uporządkowania, a nie wycinki" - komentowała Agnieszka Karpowicz, mieszkająca w pobliżu Ogrodu Krasińskich.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyOkoliczni mieszkańcy sprzeciwiają się także ogrodzeniu parku. Jak twierdzą, wiele osób przychodzi tam po godzinie 22 i nie ma powodu, by nie czuć się bezpiecznie. Emocje budzi także pomysł zerwania asfaltu i wysypania dróg żwirem, który nie pozwoli na jazdę na rolkach oraz utrudni poruszanie się osobom z wózkami dziecięcymi i inwalidom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wyglądają na pomniki przyrody?! Byłoby zbrodnią wycinać takie drzewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest takie powiedzienie "lepsze jest wrogiem dobrego" ..pasuje tu jak ulał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.