Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy jadą na majówkę. Drogówka zapowiada kontrole

Przed nami kolejny długi weekend majowy. Jak co roku, wielu warszawiaków wyjeżdża poza miasto. Policja już szykuje się do kontroli. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na trzeźwość kierujących.

Przed nami długi weekend majowy. Stołeczna drogówka zapowiada kontrole na drogach. / Fot. Cezary p, Creatice Commons 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Policyjne_radiowozy.jpg&filetimestamp=20100607111214 Stołeczne patrole będzie można spotkać zarówno na drogach wylotowych, jak i w samej Warszawie. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Kontroli możemy się także spodziewać na trasach dojazdowych do miast oraz w okolicach miejscowości turystycznych. Jak podaje TVN Warszawa, w akcji będą brały udział zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

- Będą sprawdzać prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz m.in. sposób przewożenia dzieci - zapowiada Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. Jak co roku, wielu warszawiaków na majówkę wyjeżdża poza miasto. / Fot. Mariusz MichalakZgodnie z przewidywaniami, największy ruch spodziewany jest dzisiaj po południu. Utrudnień można się także spodziewać wraz z powrotami 3 maja.

Policja radzi, aby dobrze się przygotować przed wyjazdem. - Samochód powinien być w 100 procentach sprawny. Sprawdźmy stan oświetlenia, płynów eksploatacyjnych oraz ogumienia - wymieniała Puchalska. Funkcjonariusze apelują, aby upewnić się się, że mamy przy sobie komplet dokumentów: ważną polisę OC, ważny dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. Zalecają także, aby w podróż wyruszyć wypoczętym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tradycyjnie po long weekendzie , w lasach przy trasach powrotnych, należy się spodziewać góry plastykowych worów ze śmieciami, wywiezionych z domków letniskowych i wyrzuconych przez rezolutnych warszawiaków np na Mazurach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.