Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy nie chcą wyższych cen biletów!

Dzisiaj po południu warszawiacy manifestowali przeciwko podniesieniu cen biletów przez ZTM. Na Plac Bankowy, pod siedzibę Zarządu Transportu Miejskiego, przyszło około 25 osób. Protestujący mieli flagi, tablice i petycję.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Manifestujący zabrali się pod punktem obsługi pasażerów ZTM tuż przed godziną 16.30. Fot. Marcin Chiliński.
Manifestujący zabrali się pod punktem obsługi pasażerów ZTM tuż przed godziną 16.30. Fot. Marcin Chiliński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.06.2008 18:54

"co do tłumu, to kiedyś się policji pytałem o to i powiedzieli, że od 5 osób zgomadzonycvh w jednym miejscu publicznym to zgromadzenie tłumu :)" - mnie się przypomina coś innego: powyżej 15 osób - to już jest zgromadzenie i policja (straż miejska) może wymagać specjalnego zezwolenia na jego odbycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko u nas nikt nie zainwestuje w nowe autobusy! To nie jest zachód!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warszawiacy nie chcą... rozumiem, że ta garstka na zdjęciach to wszyscy warszawiacy. Dla mnie te podwyżki nie są żadną tragedią. Z kilku powodów. Po pierwsze, nawet po owej podwyżce relatywnie koszty korzystania z komunikacji miejskiej nie są duże, szczególnie dla studentów. Po drugie jeśli chcemy mieć sprawne oraz nowe autobusy i tramwaje (nie mówiąc o nowych liniach metra), to oczywistą sprawą jest fakt, że musimy się do tego dołożyć. Na Zachodzie bilety są znacznie droższe, ale stan pojazdów komunikacji miejskiej należycie to rekompensuje. Coś za coś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jednorazowy - 3 zł (stara cena 2,4 zł)

• jednorazowy międzyszczytowy (w godz. 9-14) - 2,4 zł (2 zł)

• jednorazowy podmiejski - 4 zł (4,8 zł)

• 20-minutowy - 2 zł (nowość)

• 40-minutowy - 2,8 zł (nowość)

• dobowy - 10 zł (7,2 zł)

• 3-dniowy - 18 zł (12 zł)

• 30-dniowy miejski - 78 zł (66 zł)

• 30-dniowy podmiejski - 115 zł (90 zł)

• 90-dniowy - 196 zł (166 zł)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jednorazowy 2,20, a po podwyżce miałby kosztować 2,50 zł

Komentarz został ukrytyrozwiń

ile kosztuje bilet miesięczny w Warszawie? W Częstochowie jest to cena między 84 a 96 zł. Mówi się również o podwyżce - 100% - propozycja dyrekcji częstochowskiego MPK. A może w stolicy nie jest tak źle? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

co do tłumu, to kiedyś się policji pytałem o to i powiedzieli, że od 5 osób zgomadzonycvh w jednym miejscu publicznym to zgromadzenie tłumu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu też właśnie podniesiono opłaty. I tak "jednorazowy" szybuje z 2zł na 2.20. Problem jest to, że u nas nie ma ta tzw. biletów czasowych np na godzinę. Zatem jadąc w miejsce gdzie nie kursuje jedna linia, tylko trzeba się przesiadać, jesteśmy zmuszeni kasować dwa bilety...

PS Nieco razi mnie użycie słowa "tłum" na określenie manifestantów. Jakoś +- 20 osób z tłumem mi się nie kojarzy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stwierdzenia 'Warszawiacy nie chca', 'warszawiacy protestowali' sa chyba troche na wyrost. Podwyzek komunikacji miejskiej nie bylo w Warszawie od lat (bodajze 7). Codziennie korzystam z komunikacji miejskiej i bardzo ja sobie chwale. Czesc osob nie wie, czesc nie pamieta jak autobusy kiedys kursowaly. To, ze w godzinach szczytu czasem [srednio 2 razy w tygodniu] rozsypuje sie troche rozklad nie jest _az tak_ wielka zbrodnia. Autobus ma prawo sie popsuc, miec wypadek, lub po prostu sie spoznic wiecej niz zalozone 3 minuty. W godzinach szczytu faktycznie jest tloczno, ale szybkie porownanie z innymi miastami pokazuje, ze tez nie jest to az tak tragicznie. Place za bilet miesieczny, i jesli podwyzka przyczyni sie do wymiany taboru, zwiekszenia czestotliwosci i zwiekszenia plac kierowcow [ten postulat chyba powinien przemawiac do protestantow LA/NowaLewica/Pracownicz Demokracja] to jestem w stanie sie na nia zgodzic. Jedna uwaga: wiecej kursow autobusowych powinno byc obslugiwanych przez prywatnych przewoznikow. W MZA pieniadze sa marnotrawione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tak wygląda cała Polska :))))"

Więc dlaczego te podwyżki? Drogie paliwo? Czy Irlandia_2?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.