Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy, przekierujcie anteny!

Współautorzy:

W najbliższy wtorek, 22 lipca, o 3 nad ranem, zostanie wyłączony nadajnik telewizyjny, umieszczony na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od godziny 5, sygnał dla widzów Warszawy i okolic będzie emitowany z nowego nadajnika w Łazach.

Zmiana kierunku nadawania dla części widzów, zwłaszcza w centrum Warszawy, może oznaczać konieczność przekierowania anten i ponowne zaprogramowanie odbiorników telewizyjnych. / Fot. Alina Zienowicz / Wikimedia Commons Cześć widzów, którzy odbierają programy telewizyjne, za pośrednictwem indywidualnych, naziemnych instalacji antenowych, będzie zmuszona do przekierowania swoich anten, na nowy obiekt w Łazach, w okolicy Janek pod Warszawą. Konieczne będzie też ponowne dostrojenie telewizorów do nowych częstotliwości, na jakich będą nadawane programy telewizyjne: TVP1 – kanał 11, TVP2 – kanał 27, TVP3 – kanał 51, POLSAT – kanał 44, TVN – kanał 35, TV4 – kanał 33 oraz TV PULS – kanał 41.

Jak informuje spółka Emitel, operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce, konieczność przeniesienia nadajników, została spowodowana zmianami w zabudowie centrum Warszawy. Istniejące i mające powstać wysokościowce, coraz bardziej ograniczały moc i zasięg nadajników, umieszczonych na szczycie Pałacu Kultury i Nauki.

Nadajnik poza Warszawą, który jest wyższy od tego dotychczasowego, zapewni obraz znacznie lepszej jakości. Dla mieszkańców Śródmieścia oznacza to także mniejsze napromieniowanie. Wbrew obawom właścicieli stacji, okoliczne lotnisko na Okęciu nie zagraża w jakikolwiek sposób nadajnikowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.07.2008 15:17

Praktyczny poradnik jak przestroić anteny do nowych warunków i informacje techniczne wraz z aktualizowanymi informacjami gdzie jest i jaki zasięg można znaleźć na stronie:
http://www.dipol.com.pl/bib205.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dla mieszkańców Śródmieścia oznacza to także mniejsze napromieniowanie"

Czym? Na Boga! Ja wiem, ze TV szkodzi, ale za az tak :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.