Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy są bardzo zadowoleni z komunikacji miejskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-10-18 12:26

ZTM przeprowadziła ankietę, z której wynika, że "aż 92 proc. respondentów wypowiedziało się pozytywnie na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej, akceptując wprowadzanie buspasów (91 proc. głosów „za”), system „Parkuj i Jedź” (83 proc.) oraz akcję personalizacji Warszawskiej Karty Miejskiej.

Warszawska Karta Miejska / Fot. PAPWeszłam sobie na stronę ZTM i zaczęłam się zastanawiać czy ja aby nie mam omanów wzrokowych? Czy może strony pomyliłam i nie o Warszawie czytam? Czy może dziś prima aprilis? Czy to nie przypadkiem literatura science fiction? Ale nie. Wszystko jest w porządku. Żadnej pomyłki. No więc zagłębiam się dalej w artykuł i czytam, że "aż 92 proc. respondentów wypowiedziało się pozytywnie na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej, akceptując wprowadzanie buspasów (91 proc. głosów „za”), system „Parkuj i Jedź” (83 proc.) oraz akcję personalizacji Warszawskiej Karty Miejskiej".

Widzę, że radość warszawiaków korzystających z komunikacji miejskiej sięga zenitu. Cóż za oszałamiające wyniki. Hip, hip, hurra! Też się cieszę, bo przecież jestem jedną z podróżujących. Takie zmiany na lepsze, a umknęły mojej uwadze. Jak to się mogło stać? Przecież codziennie korzystam z warszawskiej komunikacji miejskiej.

Właśnie ostatnio, kiedy do stolicy zawitała niespodziewanie zima w autobusie spędziłam kilka godzin zamiast kilkudziesięciu minut. Wytyczono buspasy? Tak są... sobie a muzom. Czasem uda się kierowcom autobusu z nich skorzystać. Tylko nie wtedy, kiedy ulice są zakorkowane.

Ale nie było tak źle, bo nawet ogrzewanie było włączone. Rozchodzące się ciepło nastrajało do drzemki. Oczywiście jeśli się miało miejsce siedzące. Ale nic to. Przecież i na stojąco można pospać i człowiek się nie przewróci, bo wszyscy ściśnięci jak śledzie w beczce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

W weekend to się normalnie podróżuje, bo wtedy ani pasażerów ani aut i korków. Zapraszam dla odmiany kiedyś w dzień roboczy..i na autobus :)

Kontynuacja? Czemu nie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sobotę jechałam 17-tką; wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Ale to było późnym popołudniem - tłoku nie było :))

Ewo, konstruktywna krytyka, warta kontynuacji.*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Buspasy są ok, ale cała reszta to kiepski dowcip...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem tak, oblegane linie - dość częste kursowanie tramwajów. Palące się autobusy, ostatnio linia, z której powinnam korzystać (wolę chodzić pieszo) - to już mało fajne. Metro na plus. I więcej biletomatów jest... Także nie jest źle, choć tabor do wymiany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem całkiem zadowolony (dzisiaj jechało mi się super 10tką no ale jeśli się wraca do domu w ścisku to miło nie jest, no i ostatnio mało jeździłem ZTMem). Wystarczy wyjechać poza Warszawę i widać jak tam działa komunikacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku....ankieta była przeprowadzana podczas Dni Transportu Publicznego http://www.kmkm.waw.pl/dtp/. A ile atrakcji oczekiwało wówczas na przybyłych gości:) Coś mi się wydaje, ze gdyby rozdali je podróżnym w pojazdach komunikacji miejskiej wynik mógłby być "nieco" inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 15:58

Wreszcie ktoś w tym mieście jest zadowolony, albo inaczej, mniej krzyczą malkontenci :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle uzupełniam : " Wśród respondentów przeważali ludzie w wieku od 25 do 44 lat (42 proc.). Dużą część badanych stanowiła młodzież ucząca się w wieku: 15-17 lat (17 proc.) oraz 18-24 lata (15 proc.) "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewniam warszawiaków, że są miasta, gdzie komunikacja miejska funkcjonuje (wielkie słowo!!!) dużo gorzej niż w stolicy.*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak to się ma do ostatnich pożarów autobusów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.