Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy są najuczciwsi w Polsce? Rowerów nie kradną

Niedawno we Wrocławiu przejściowo zamknięta została wypożyczalnia rowerów by zliczyć wszystkie przypadki kradzieży sprzętu. A w Warszawie - niespodzianka. Jak dotąd nie zginął żaden rower...

Sonda

Czy warszawiacy są najuczciwsi w Polsce?

Fot. ilustracyjna / Fot. William Murphy/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 GenericWe Wrocławiu w ciągu kilku dni zostało skradzionych kilkanaście rowerów. Sytuacja w stolicy wygląda lepiej. Do tej pory w dwóch największych wypożyczalniach w Warszawie (Warsaw by Bike, Wygodny rower) - jak się dowiedzieliśmy na miejscu - nie skradziono ani jednego roweru! Kaucja za wypożyczenie dwukołowca wynosi jednak 200 zł, co może odstraszać potencjalnych złodziei.

- Od początku działania naszej firmy w Warszawie nie mieliśmy żadnego przypadku kradzieży - potwierdza Karol Popławski z firmy Wygodny Rower.

W Krakowie było kilka kradzieży, jednak wszystkie rowery w końcu się odnalazły. Inaczej sytuacja wygląda w Poznaniu. Firmie Malta Bike skradziono przez 3 lata 4 rowery, jednak odnalazł się tylko jeden i to całkowitym przypadkiem. Pracownik firmy rozpoznał skradziony rower, który jak się okazało, był sprzedany niedaleko siedziby wypożyczalni. Rowery nie były zarejestrowane w policyjnej bazie, tak więc bardzo trudno je potem odszukać.

Rowery w wypożyczalniach są zwykle bardzo wysokiej jakości, co może kusić potencjalnych złodziei. Na szczęście w Warszawie do tej pory nie doszło jeszcze do podobnych incydentów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak przypuszczałem że autor niedokładnie napisał i po zredagowaniu przez redaktora nie będącego w temacie z wybuchu petardy robi się wybuch sporej bomby lotniczej. :D

Ciut więcej uwagi przy pisaniu (i redagowaniu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawione. To nie wina autora. Niepoprawnie zredagowałem jego tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niedawno we Wrocławiu zamknięta została wypożyczalnia rowerów. Powodem były ciągłe kradzieże sprzętu. Właścicielowi nie opłacało się utrzymywanie wypożyczalni, która generowała straty."
Ty wiesz co za bzdury piszesz? Nextbike wyłączyło wypożyczalnie w niedzielę i kawałek poniedziałku. http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,9965659,Miejskie_rowery_przez_dwa_dni_byly_niedostepne.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.