Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16482 miejsce

Warszawiacy składają kondolencje rodzinom zmarłych górników

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-24 15:17

Kir na flagach, odwołane imprezy rozrywkowe, kondolencje dla bliskich ofiar - Warszawa pogrążona jest w żałobie po śmierci 23 górników pracujących w kopalni "Halemba".

Warszawa w żałobie / fot. Anna WittenbergDo 25 listopada obowiązywać będzie żałoba narodowa. W Pałacu Prezydenckim w Warszawie wystawiona została Księga Kondolencyjna, do której wszyscy mieszkańcy stolicy mogą wpisywać wyrazy współczucia dla rodzin górników zmarłych wskutek podziemnego wybuchu metanu.

"Chwała bohaterom!", "Kondolencje dla rodzin tych, którzy zginęli wypełniając swoje obowiązki" - takie wpisy powtarzały się na każdej stronie Księgi.
Niektórych warszawiaków ponosiły emocje i zamiast składać kondolencje, szukali przyczyn tragedii i winnych: "Bohaterskim górnikom, których życie zarząd spółki "Halemba" wycenił na 3 mln złotych za osobę" – takie wpisy nie były rzadkością.

Wyrazy ubolewania wpisywało do Księgi także wielu obcokrajowców. Kondolencje składano w języku angielskim, włoskim, francuskim, hebrajskim i arabskim. Pod Pałac Prezydencki o chwila podjeżdżały samochody ambasadorów obcych państw, m.in. Rumunii, Estonii, Iraku, Libanu i Turcji.

Kondolencje będzie można składać do jutra, do godziny 18. Wejście do Pałacu Prezydenckiego możliwe jest po okazaniu dowodu tożsamości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hehe, dobre hasełko - kokarda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jedna mała uwaga - to czarne na flagach to nie żadna kokarda, tylko kir :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.