Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24483 miejsce

Warszawiacy stracą nocne kursy metra w weekendy. A bilety zdrożały

Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o likwidacji nocnych kursów metra w weekendy w stolicy. Ostatnie odbędą się w nocy z 9 na 10 lutego.

Zdaniem urzędników metro kursujące nocą jest obciążeniem finansów stolicy / Fot. IngolfBLN, Creative Commons 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_-_Metro_-_Stacja_Plac_Wilsona_%2817%29.jpgOd 28 stycznia pasażerowie metra mogą spodziewać się m.in. ograniczenia częstotliwości kursowania po godz. 22, wczesnym rankiem lub w niedziele. Zdaniem ZTM ma to na celu utrzymanie na jak najwyższym poziomie obsługi w godzinach szczytu w dni robocze. Po 10 lutego nie będzie nocnych weekendowych kursów. Powodem takiej decyzji są cięcia w budżecie miasta. "Nocne kursy nie cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem pasażerów. W noce z piątku na sobotę ze wszystkich stacji łącznie korzysta średnio ok. 10 tys. osób. Dla porównania, w ciągu dnia tylko przez stację Centrum "przewija się" ok. 80 tys. osób" - argumentuje cytowany przez serwis TVN Warszawa, Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Mieszkańcy stolicy nie kryją swojego oburzenia dla decyzji władz miasta. "Przepraszam bardzo, ale już jak podnoszą ceny biletów, to niech chociaż dadzą coś więcej od siebie, a nie zabierają dotychczasowe kursy!" - pisze internauta o nicku kat. W serwisie Facebook powstał fanpage "Zostawcie nocne kursy metra w Warszawie".

Zdaniem urzędników metro kursujące nocą jest obciążeniem finansów stolicy. Spodziewają się ok. 300 tys. zł zysku miesięcznie, a w zamian obiecują wzmocnienie nocnej komunikacji autobusowej. Obecnie ostatni kurs metra w stronę Młocin odbywa się o godz. 2.30. 15 minut później wyrusza pociąg w stronę Kabat. Po północy składy kursują co 15 minut. Po wprowadzonych zmianach ostatni kurs będzie odbywał się około północy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.