Facebook Google+ Twitter

Warszawiacy zarabiają najwięcej spośród wszystkich Polaków

Na najwyższe pensje w kraju wynoszące ponad 5 tys zł. mogą liczyć mieszkańcy stolicy - podaje Życie Warszawy. Wynagrodzenie w Warszawie jest wyższe o 40 proc. od średniego krajowego.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. da:Bruger:Twid/CC BY-SA 3.0Do tak wysokiej pensji warszawiaków wliczane są pensje bankowców, przedstawicieli korporacji czy ministerstw, które swoją siedzibę mają właśnie w stolicy. Do Warszawy sprowadzani są także specjaliści, którzy otrzymują wysokie wynagrodzenie. Duża pensja musi także wystarczyć na pokrycie opłat i życia w stolicy, co także ma znaczny wpływ na wysokość pensji. Warszawa, jako stolica oferuje także najwyższą liczbę miejsc pracy w całej Polsce - twierdzi Elżbieta Flasińska z serwisu Pracuj.pl.

Istnieje duża dysproporcja pomiędzy zarobkami warszawiaków i ludzi pracujących w innych miastach. Różnica w pensji specjalisty czy urzędnika sięga nawet 60 proc. Im wyższe kompetencje, tym większa różnica w płacy. Na Mazowszu sytuacja wygląda nieco inaczej. Przeciętne wynagrodzenie specjalisty niewiele odbiega od średniej krajowej - wyjaśnia współtwórca badań Kazimierz Sedlak.

Dziesięć błędów, które zrujnują Ci karierę
Wielka lista płac. Ile zarabiają Polacy?

Według raportu zamieszczonego w Życiu Warszawy warszawianki zarabiają znacznie mniej niż mężczyźni pracujący w stolicy. Dysproporcja sięgająca 33 proc. wynika z tego, że to mężczyźni zajmują lepiej płatne stanowiska, np. w branży IT - wspomina Krzysztof Kowalski wicedyrektor Stołecznego Urzędu Statystycznego. Kobiety zajmują także mniej stanowisk w sejmie, spółkach giełdowych czy firmach zagranicznych, które są liderami pod względem wysokości zarobków i co znacznie obniża średnią pensję kobiet.


Źródło:http://http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,615480_Najlepiej-placa-w-stolicy.htmlWiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dokładnie w Warszawie jest drożej pod każdym względem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównując z innymi krajami to jest tzw syndrom stolicy, tu jest lepiej i lepiej sie zarabia ale też więcej płaci i wydaje. Nie róbmy z tego afery.
Powtórze rozmowę sprzed lat. Bo my musimy dojeżdżać do pracy 6 km - mówi znajoma w małym miasteczku. Opadła im szczęka gdy powiedziałem, że ja dojeżdżam 15 km z domu do pracy i do granic miasta z obu stron jest jeszcze spory kawałek. Takie są porównania małych i dużych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są bogaci i biedni .Taki jest porządek świata . Nie ma co komentować i się dysproporcjami denerwować .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.