Facebook Google+ Twitter

Warszawiaku, wsiądź na rower!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-15 16:59

Chcesz pojeździć na rowerze? A może by tak zaplanować rodzinną wycieczkę rowerową? Jeśli w realizacji tych planów przeszkadzał ci brak roweru, to już nie musisz się martwić. Od soboty 12 lipca, działa darmowa wypożyczalnia rowerów w centrum handlowym Sadyba Best Mall.

Wypożyczalnia rowerowa, to nowość w ofertach galerii handlowych. / Fot. Robert Kwiatek Dziennik BałtyckiCentrum dysponuje 40 rowerami. Wycieczkę rowerową można zaplanować samodzielnie bądź skorzystać z trzech propozycji tras przygotowanych przez centrum. Prowadzą one m.in. przez Pałac w Wilanowie i Ogród Botaniczny w Powsinie. Pierwszą ścieżką można dojechać do Zalesia, druga prowadzi do Góry Kalwarii, a trzecia do Czerska. Najdłuższa to ponad 40 km drogi.

Rowery w Sadyba Best Mall można wypożyczać jednak tylko w weekendy, do 3 sierpnia włącznie. Jak powiedziała dyrektor ds. marketingu Sadyba Best Mall Joanna Kapela, czas ten został pomyślany jako okres próbny, który ma pokazać czy akcja spotka się z zainteresowaniem. Reakcja mieszkańców stolicy ma zadecydować o ewentualnym przedłużeniu przedsięwzięcia. W pierwszym weekendzie działania, wypożyczalnia cieszyła się powodzeniem - twierdzi Kapela. Liczba telefonów pozwala przypuszczać, iż w przyszły weekend, o ile pogoda dopisze, wypożyczonych zostanie więcej rowerów - dodała.

 / Fot. Karolina SzarawarskaPodobna wypożyczalnia zostanie otwarta w piątek, 18 lipca w Centrum Kultury w dawnej wytwórni wódki Koneser na warszawskiej Pradze. Praska wypożyczalnia rowerów będzie czynna codziennie, a rower będzie można zabrać ze sobą nawet na noc. Nocne przetrzymanie będzie jednak możliwe tylko po uiszczeniu opłaty w wysokości 50 zł i zostawieniu dokumentu tożsamości. Dla osób korzystających z wypożyczalni przewidziane będą także inne atrakcje, jak np. w udział warsztatach. Zorganizowane będą warsztaty bezpiecznego poruszania się po drodze, serwisowania - powiedział Łukasz Król, organizator. Rowerzyści będą mogli także korzystać z przygotowanych map z konkretnymi trasami, koncentrującymi się zwłaszcza wokół Pragi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.07.2008 15:59

chodziło o darmowe wypożyczalnie; ta w OkiDoki, jak można przeczytać na stronie internetowej, jest płatna

Komentarz został ukrytyrozwiń

There are nine million bicycles in Warsaw... ?

Może za kilka lat... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za temat, choć istnieją jeszcze inne wypożyczalnie rowerów w Warszawie np. w hostalach (OkiDoki). Autorka mogłaby wspomnieć o nich. Czekamy na zrealizowanie systemu rowerów miejskich w Warszawie i spójną sieć bezpiecznych ścieżek rowerowych

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tym Koneserem to nie jest tak kolorowo, jak się wydaje... opiszę to, jak sprawa trochę "okrzepinie" :) Plus za note :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dobra inicjatywa i info. A ja poproszę jeszcze Urząd Miasta o więcej ścieżek rowerowych, bo czasami samochody jeżdżą mi po pedałach brrrr...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.