Facebook Google+ Twitter

Warszawiaku! Zobacz, za co zapłacisz więcej

Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej, kosztów parkowania i opłat za przyjęcie do żłobka to nie koniec propozycji podwyżek, jakie szykują warszawscy urzędnicy. Mieszkańcy stolicy muszą bowiem zapłacić m.in. za rozbudowę oczyszczalni ścieków Czajka, remonty rur i kopanie nowych kanałów.

Pieniądze - fot. ilustracyjna / Fot. Marcin Jochimczyk (Yochim), royalty free, http://www.sxc.hu/photo/849208

Płatne parkowanie i bilety komunikacji miejskiejPisaliśmy już o miejskich projektach, z których wynika, że warszawiacy za bilet jednorazowy nie zapłacą już 2,80 zł, a 5,60 zł. Projekt uchwały przewiduje także m.in., że bilet 90-dniowy na okaziciela w 2014 r. miałby kosztować 760 zł (dziś 360 zł). Cena biletu dziennego z 9 zł wzrośnie do 12, zaś za 30 dniowy imienny, który kosztuje dziś 79 zł, zapłacimy 90. Drugi etap podwyżki ma odbyć się w 2013 r. a trzeci w 2014 r.

Czytaj też: Od sierpnia 3,60 za jednorazowy bilet w Warszawie

Dodatkowo ratusz chce, by opłata za brak paragonu z parkometru była wyższa niż 50 zł. Najdroższy byłby postój w Śródmieściu. Najniższe ceny obowiązywałyby na Mokotowie albo -
po rozszerzeniu strefy - na Muranowie bądź przy pl. Wilsona.

Czytaj też: Warszawa. Wzrosną ceny za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej

Wyższe stawki w miejskich placówkachUstawa żłobkowa, która weszła w życie na początku kwietnia, przewiduje szereg zmian, m.in. wyższe opłaty za miejsce w żłobku. Jakie są wstępne propozycje? 200 zł, gdy średni dochód w gospodarstwie domowym nie przekracza 700 zł brutto na osobę, 380 zł przy dochodzie do 1450 zł na osobę, 600 zł przy dochodzie do 2,1 tys. zł, 860 zł przy dochodzie do 2,8 tys. zł.

Decyzja o wysokości opłat oraz kryteriach naboru do żłobka należy do Rady Warszawy. Kryteria miałyby obowiązywać od przyszłego roku. Nowe opłaty - być może już od września.

Czytaj też: Warszawa. Zmieniają się kryteria przyjęć do żłobków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.